S nápadem přišla lékařka Eva Míšová, která kouzlem úspěšně zapůsobila na svoji čtyřletou dceru. Pohádku o víle poté přenesla do čekárny na klinice, kde na zeď namontovali vílí dvířka od sponzora, od něhož získali i řadu nezbytných vílích doplňků.

„Nastěhování víly do čekárny bylo snazší díky výrobě podkladové desky, na které jsou dvířka instalovaná. Na desku jsem namalovala domeček a myšky, manžel pak vyřezal, natřel a nalepil malý ´balkónek´,“ popisovala zubařka.

Dvířka pro vílu jsou na dětském oddělení zhruba měsíc. „Rodiče, kteří se k nám s dětmi vracejí opakovaně, dvířka využívají podobně jako já doma. Nechávají u nich pro děti drobné dárečky za to, že všechno zvládly,“ radovala se z odezvy zubařka.

Na dětském oddělení Kliniky zubního lékařství FN Olomouc ošetřili bezmála čtyři tisíce pacientů.

Vytrhnout museli 954 dočasných zubů a 150 stálých zubů. Dětem udělali 1063 výplní na dočasných zubech, 667 amalgámových plomb na stálých zubech a 336 bílých výplní na stálých zubech.

Jeden ze tří nejlepších racionálních pokrmů připravovaných v provozech společného stravování v České republice lze ochutnat ve Fakultní nemocnici Olomouc. Krůtí rolka bodovala v soutěži Nejlepší kuchař roku 2019, kterou pořádala Asociace kuchařů a cukrářů
Krůtí kapsa z fakultky oslnila, získala bronz na prestižní soutěži
Ve Fakultní nemocnici Olomouc vyrůstá ambulantní pavilon hemato-onkologické kliniky. Červenec 2019
Ve fakultce vyrůstá špičková ambulance hemato-onkologie. Jak bude vypadat?