Sedmičlenná sestava dorazí ve složení Iron Man, Spiderman, Deadpool, Ant-Man, Captain Marvel, Black Widow a Black Panther. Možná nebude chybět ani Captain America.

Zájemci se s nimi mohou vyfotit, pro děti jsou připraveny dárkové balíčky.

„Minulý ročník bylo podmínkou nakreslit obrázek svého oblíbeného hrdiny. Letos obdarujeme každé dítě, které přijde oblečené v jakékoliv masce, a to i třeba jen ve vlastnoručně vyrobené škrabošce,“ vzkázal David Ritter, představitel Spidermana.

Komiksová parta sladkosti a drobné dárky hradí ze svého. S radostí přispěje každý člen, před akcí vše zkompletují a spravedlivě rozdělí do balíčků.

„Část hraček jsme v minulých letech vybírali ze zásob z našich dětských let. Ty se nám ale kvapem tenčí, takže letos budeme více nakupovat,“ prozradil olomoucký Iron Man Ludvík Urda.

Focení s lidmi nás neskutečně těší

Účastníci akce i náhodní kolemjdoucí se s hrdiny mohou fotit průběžně. Oslovit je a požádat o snímek na památku smí kdokoliv.

„Tato pozornost nás vždycky neskutečně těší. Po akci se snažíme všechny fotografie co nejdříve zpracovat a zveřejnit na našich facebookových stránkách,“ navázala na své kolegy Michaela Neufusová alias Captain Marvel, případně Gamora ze Strážců Galaxie.

Přítomní se v závěru dočkají také hromadné fotky u vánočního smrku před orlojem, která na sociálních sítích Univerzálních superhrdinů poslouží jako novoroční přání.

Myšlenka setkat se s fanoušky akčních trháků filmového studia Marvel vznikla v roce 2017. Tehdy ještě bez rozdávání sladkostí a upomínkových předmětů, ty si děvčata a chlapci odnášeli domů poprvé loni.

„Pokud bychom nestihli rozdat vše do závěru akce, obejdeme pak náměstí a zbytek věcí darujeme kolemjdoucím,“ doplnila Monika „Black Widow“ Horáčková. Zázemí pro tuto akci poskytuje Moravská filharmonie Olomouc, v níž část týmu brigádně pracuje.

OSC – Univerzální superhrdinové zadarmo rozdávají radost na narozeninových oslavách, cosplay festivalech či v nemocnicích, navštěvují rovněž předpremiéry v kinech. Diář mívají zaplněný měsíce dopředu, takový je o ně zájem. Sedm stálých členů na sobě střídá více vlastnoručně vyrobených kostýmů, převážně právě zástupců Avengers. Odměnou jim je upřímný a šťastný úsměv malých dětí, kterým se plní sen potkat vysněného hrdinu.

„Přesně taková přání jsme v dětství měli také, a proto je nám ctí tato přání plnit všem ostatním. Dokud ucítíme podporu svých příznivců, která nás posunuje dál, nepřestaneme,“ shodli se superhrdinové.