Zábava se u rybníka rozjela kolem 14. hodiny, kdy se na vodu spustilo první plavidlo. Lidé mohli obdivovat originalitu asi sedmi lodí. Na rybníce se pohybovali trosečníci, kterým přes sluncem tváře zakrývala palma a slunečník, piráti, kteří do Sobáčova dorazili až z Karibiku, či automobiloví závodníci.

Kromě závodů lodí vyrobených z nejrůznějších materiálů přichystali pořadatelé i zajímavé soutěže. Letos i o hodnotné ceny.

„Jde totiž o jubilejní ročník. Děti musely přeběhnout rybník po vratké lávce, dospělým jsme to ztížili a museli jej překonat v ploutvích. Ne každému se to podařilo. Ale všichni se snažili. Ti nejlepší to zvládli i pod deset vteřin,“ popsal za pořadatele Jan Chadima.

Přes rybník s trakařem i na kole

Stovky lidí na břehu odvážným sportovcům fandily nejen při běhu přes lávku, ale také v dalších disciplínách. Rybník museli překonat například s trakařem, který po úzké desce převáželi. Někteří skončili ve vodě, ale i tak si od publika zasloužili nadšený aplaus. Nejnáročnější disciplínou byla jízda na speciálně upraveném kole.

„Vítěze jsme dokonce ohodnotili i finanční odměnou. Je to totiž opravdu velmi těžké,“ vysvětlil Chadima.

Den u rybníka si užívali například manželé Železní, kteří dorazili z Olomouce. Pochvalovali si soutěže i areál, který nabízí spoustu atrakcí pro děti.

„Líbili se nám soutěže a také to, že zde hraje živá hudba. Areál vypadá velmi dobře. Je vidět, že se snaží, aby zde měly vyžití i děti,“ podotkla Michala Železná.

Návštěvníci mohli také ochutnat nejrůznější dobroty z grilu, především různě upravené ryby. Večer pak pokračovala taneční zábava. Kolem 22. hodiny zakončil neckiádu oficiálně ohňostroj.

„Jsme rádi, že nám vyšlo počasí. Bez něj to nejde. Návštěvnost byla velmi slušná. Určitě zde bylo přes šest set lidí. Vše, co na neckiádě vyděláme, vracíme do areálu. Upravili jsme parket, vybudovali ping-pong. Příští rok chystáme velké hřiště pro děti se skluzavkami, průlezkami a dalšími herními prvky,“ doplnil Chadima.

Neckiáda OBRAZEM

Neckiáda v Sobáčově na Litovelsku
Neckiáda v Sobáčově na Litovelsku
Neckiáda v Sobáčově na Litovelsku
Neckiáda v Sobáčově na Litovelsku