Neštěstí se stalo ve čtvrtek před druhou odpoledne na spojnici mezi Holicí a Novými Sady. 

Za srážku podle policie může osmatřicetiletý řidič jednoho z vozů, který za volant sedl pod vlivem alkoholu. Obviněný muž je nyní ve vazbě. 

Dvě malé děti nehodu nepřežily.

„Bohužel se u dvou nezletilých pacientů nepodařilo obnovit základní životní funkce a jejich stav byl neslučitelný se životem," sdělil mluvčí olomoucké záchranné služby Pavel Lampa.

Chlapce a ženu pustili z nemocnice

Další tři zraněné, dítě a dva dospělé, odvezli záchranáři do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Chlapec a žena už jsou z nemocnice doma, muž zatím zůstává v péči lékařů.

„Žena byla ošetřena ambulantně a propuštěna do domácí péče. Muž byl ještě ve čtvrtek přeložen do Vojenské nemocnice Olomouc,“ uvedl mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Chlapce z nemocnice propustili v sobotu.

„Hospitalizován byl na standardním oddělení dětské kliniky se zhmožděninami na těle. Jemu i jeho matce jsme poskytli péči psychologa a po dvou dnech mohl být propuštěný do domácího ošetřování,“ doplnil mluvčí nemocnice.

"Jezdí tam jako šílenci"

Úsek silnice II/570, kde auta bourala, patří k rizikovým. Od začátku roku 2015 do 4. března 2018 tady došlo 21 nehodám, při nichž zemřel jeden člověk a dalších jedenáct bylo těžce zraněno. Třikrát hrál roli alkohol.

Nebezpečná je především křižovatka, kde se řidiči po zastavení na stopce napojují na hlavní cestu.

„Nejvíce kolizí evidujeme na křižovatce, a to s ohledem na řidiče vyjíždějící z vedlejší místní komunikaci ulice Šlechtitelů,“ řekla mluvčí policie.

„Ze strany těchto řidičů dochází ke špatnému odhadu rychlosti vozidel jedoucích po hlavní pozemní komunikaci, kde je v současnosti povolená rychlost 90 kilometrů za hodinu. K měření rychlosti zde dochází, přičemž nebývá zjištěno výrazné překročení povolené rychlosti,“ doplnila mluvčí.

Zkušenosti řidičů ale mluví jinak. „Někteří tam jezdí jako šílenci, devadesátku rozhodně nedodržují. Vždyť je to přehledný rovný úsek, vidíte na obě strany. Člověk by věřil, že tady musí být bezpečno,“ řekl Jaroslav Spurný, který tudy projíždí téměř denně.

S podobným názorem se přidal i Martin Zápalka.

„V tomto místě to byla jen otázka času, tato cesta je jednou z nejnebezpečnějších ve městě. Navíc křižovatka uprostřed rovinky,“ napsal na web regionálního Deníku.

Za nebezpečnou považuje křižovatku i krajský koordinátor BESIP Miroslav Charouz.

„Hlavní silnice z části slouží i jako obchvat Olomouce. Spousta řidičů tady nedodržuje rychlost, dohánějí tady čas, když se zasekají ve městě,“ uvedl.