V Olomouckém kraji bylo v pátek ráno podle údajů krajské hygienické stanice 520 pozitivních. Nejvíce nakažených evidovali na Olomoucku, a to 269, na Přerovsku pak 91 pozitivních, na Prostějovsku 86, Šumpersku 55 a Jesenicku 19 nakažených s koronavirem.

Za posledních 7 dnů má právě Olomoucko nejvýraznější nárůst v přepočtu na 100 tisíc obyvatel – 88. Následuje Prostějovsko s 59, Šumpersko s 51, Přerovsko s 50 a v okrese Jeseník je to 47 osob s pozitivní nákazou Covid-19 na 100 tisíc lidí.

Na mapě regionů ČR podle rizika nákazy Covid -19, takzvaném semaforu, jsou od pátku v zelené všechny okresy Olomouckého kraje kromě Jesenicka.Zdroj: MZČR

Na mapě regionů ČR podle rizika nákazy Covid -19, takzvaném semaforu, jsou od pátku v zelené všechny okresy Olomouckého kraje kromě Jesenicka.Zdroj: MZČR

V Olomouckém kraji od počátku epidemie do pátečního rána evidovali hygienici 1847 pozitivních, ve středu to bylo 1745. Vyléčilo se celkem 1304 osob a necelé tři desítky lidí s nákazou Covid-19 zemřely.

Počet hospitalizovaných s Covich-19 v regionu v posledních dnech výrazně nenarostl.

„V tuto chvíli jsou tři hospitalizovaní na standardním covid oddělení, tedy všichni s lehčím průběhem,“ informoval ve čtvrtek dopoledne mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Adam Fritscher. „Minulý týden sedm, takže počet se snížil,“ dodal.

Na infekčním oddělení Nemocnice Prostějov ve středu dopoledne leželo 8 pacientů s potvrzených onemocněním Covid-19.

„Jejich zdravotní stav vyžaduje hospitalizaci, ale naštěstí nemusí být nikdo umístěn na oddělení ARO, které je určeno pro ty nejzávažnější pacienty,“ popsala situaci mluvčí nemocnice Radka Miloševská.