V Kozlově postavili dokonce tři kandidátky. Na jedné z nich je napsáno jediné jméno.

„Kandidátku jsem si podal sám, jako nezávislý kandidát. Beru to tak, že jsem se doposud podílel na přípravách změn a vzniku obce. Rád bych na to navázal a pracoval pro budoucí obec," sdělil Erik Anger, předseda kozlovského výboru, který chystal takzvanou optimalizaci Vojenského újezdu Libavá.

O tom, s kým by případně mohl usednout do zastupitelstva, neměl tušení. „Dělají se kolem toho tajnosti," usmál se.

Podle Ladislava Kučery z olomouckého magistrátu, kam podával Kozlov kandidátky, kromě listiny s jedním jménem byly předány seznamy uskupení Slavkováci pro Slavkov a Sdružení nezávislých kandidátů – Nový začátek.

V nejlidnatějším sídle vojenského prostoru Městě Libavá sestavili obyvatelé dvě kandidátky.

„Podali jsme ji už v pondělí. Vím o tom, že je ještě další. Zájem o práci v obecní samosprávě ve Městě Libavá je, což nás těší," reagoval Jiří Ondřejka z přípravného výboru ve Městě Libavá.

Podle šternberského městského úřadu chtějí do obecní samosprávy ve Městě Libavá uskupení Za nové Libavsko a Nezávislí Město Libavá a Heroltovice.

Komunální volby budou také v Luboměři pod Strážnou. Na hranický městský úřad předali zájemci o práci v nové obecní samosprávě dvě kandidátní listiny.

„Celkem se čtrnácti kandidáty," informovala po 16. hodině Veronika Polcarová z tamní radnice.

Volby po Novém roce

Na úřadech mají nyní šest dní na to, aby předané kandidátní listiny přezkoumali. Nezjistí-li se žádné vady, bude následovat jejich registrace.

Volby do zastupitelstev se uskuteční 16. ledna v pěti volebních okrscích. První zasedání zastupitelstev pak bude do 15 dnů od voleb.

Na Libavé vniknou obce Město Libavá (s místní částí Heroltovice), Kozlov (s místní částí Slavkov) a Luboměř pod Strážnou.

Vojenský výcvikový prostor Libavá s více než tisícovkou obyvatel od 1.ledna zeštíhlí zhruba o čtvrtinu. Zmenšení a vyčlenění obydlených části souvisejí se změnami v resortu obrany, který se rozhodl přizpůsobit počet a velikost vojenských újezdů reálným potřebám armády a současně vrátit odpovědnost za správu svých obcí tamním obyvatelům.