Zhruba od října by totiž měli využívat podjezd pod silničním mostem na Štarnov, který jim umožní bezpečný průjezd, aniž by museli překonávat frekventovanou silnici.

S nápadem, jak se vyhnout nebezpečnému přejíždění silnice napojující se na hlavní tah I/46, přišel Mikroregion Šternbersko.

„Projekt řeší nebezpečné místo na cyklostezce Hvězdná mezi Štarnovem a Šternberkem, kde bylo již několik nehod, protože cyklisté tam musí překonávat poměrně rušnou komunikaci, na které navíc nejsou ideální rozhledové poměry. Silnice je hodně dopravně přetížená,“ řekl Jiří Petřek, předseda Mikroregionu Šternbersko a bohuňovický místostarosta.

Souběžně s tratí

Mikroregion Šternbersko tak přišel s projektem, který propojuje část od Šternberka na Štarnov podjezdem souběžně s tratí.

„Ukázalo se, že je tam dostatek místa. Takže se nebezpečná část vyřešila tím, že cyklisté nově ještě před přejezdem silnice odbočí a pojedou podél trati,“ pokračoval Jiří Petřek.

Za 6 milionů

Celá akce přijde zhruba na šest milionů korun, mikroregion uspěl s dotací od Státního fondu dopravní infrastruktury okolo pěti milionů. Přispělo i město Šternberk a obec Štarnov, na jejichž území se projekt nachází.

„Aktuálně se buduje, hotovo by mělo být do konce září. Je to obrovské plus pro bezpečnost cyklostezky Hvězdná v této oblasti,“ doplnil předseda mikroregionu.