Na ploše okolo deseti tisíc metrů čtverečních, už prakticky stojí nový podnik – dceřinná společnost Danaflexu, firma DGPack.

"Navštívili jsme několik měst v České republice, ale naše volba padla jednoznačně na Prostějov. Jedná se o skvělou lokalitu s výbornou infrastrukturou. Vstřícná jednání proběhla i s vedením města," sdělil Deníku jednatel DGPack Artur Nurmukhametov.

Areál firmy DGPack vznikl na posledních volných pozemcích v průmyslové zóně.

"Zájem projevilo několik investorů, ale nám se zdálo, že DGPack je z pohledu přínosu regionu nejoptimálnější. Potraviny půjdou na odbyt pořád," vysvětlil důvody volby Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Mosty u Vinar a Čekyně, které jsou součástí dálnice D1 mezi Lipníkem a Přerovem, jsou před dokončením.
Dálnice D1 Lipník - Přerov významně pokročila. Zřejmě otevře v termínu

Bude vyrábět obaly

Výrobu a potisk flexibilních obalů především pro potřeby potravinářské výroby, by mělo v první fázi zajišťovat okolo dvěstě padesáti zaměstnanců, kteří budou mít možnost pracovat na nejmodernějších strojích a využívat nejmodernější technologie.

"Našimi zákazníky jsou nadnárodní korporace. Jíst se bude pořád a jídlo se musí do něčeho balit," doplnil Nurmukhametov.

Umístění podniku ovlivnila i blízká poloha areálu firmy Windmöller&Hölscher Czech (W&H), která vyrábí nejen stroje pro výrobu flexibilních obalů.

"Ano, k tomuto faktu jsme také přihlíželi. My nakupujeme stroje od W&H v Německu. Při jednom ze setkání jsme zjistili, že mají pobočku i tady v Prostějově," potvrzuje jednatel DGPack.

Vánoční trhy v Olomouci. Ilustrační foto
Vánoční trhy v Olomouci začínají. Tady je PROGRAM

Lidé se už hlásí o místa

V současné době už jsou jsou výrobní hala, administrativní budova a parkoviště hotové. Horečná pracovní činnost ale neutichá, dokončuje se vzduchotechnika, instalují se stroje a probíhá nábor zaměstnanců.

"Lidé o naší firmě vědí. Sami se už zajímají a hlásí se o místo. Věřím, že nabídneme novým kolegům zajímavé pracovní podmínky," potvrzuje zájem o práci v ruské firmě Irena Vaňková, asistentka generálního ředitele DGPack.

Nový podnik by měl jet v nepřetržitém provozu.

Firma Danaflex zaplatila městu za poslední volné pozemky v průmyslové zóně třicet milionů korun.

Prostějovsko vykazuje dlouhodobě nejnižší nezaměstnanost v Olomouckém kraji, která se dlouhodobě pohybuje pod hranicí tří procent.

Vizualizace Vila Parku Tabulový Vrch
Novostavby v Olomouci nemusí zlevňovat, starší byty už s cenami narážejí