„Syn chce lyžovat, tak jsem na internetu hledal, kdy se už konečně začne zasněžovat. Těšili jsme se,“ řekl tatínek a dodal, že podmínky zatím ještě nejsou úplně optimální. „Loni, když sezona začínala, bylo to lepší. Ale beru, že je ještě málo zimy. Na vrchu to trochu víc klouže, což není pro malého příjemné, ale dá se to. Na druhou stranu tady není moc lidí,“ pousmál se muž.

Volnější svah několikrát sjel i jedenáctiletý Zbyněk Kasal. Ten přijel s bratrem a tatínkem. „Už jsem tady jezdil loni a jezdilo se dobře. Je to dobrý,“ zhodnotil stručně.

Ilustrační foto
Vlaky a autobusy v kraji mění jízdní řády. PŘEHLED co pojede jinak

Letošní sezonu v Hrubé Vodě otevřeli v pátek 8. prosince. Sníh na svahu je zatím technický, přírodní roztál, děla ale jela naplno i o víkendu. „Ideální by pro nás bylo, aby teď tak čtrnáct dní pořádně mrzlo nebo bylo aspoň okolo mínus pěti stupňů a pak, aby napadla spousta přírodního sněhu,“ řekl vlekař Libor Šamu. Zatím je v areálu klid, největší nápor očekávají o pár týdnů později, okolo vánočních svátků. Pro lyžaře si ale nachystali letos i novinku.

„Prodloužili jsme vlek o dalších asi dvě stě metrů, výškových asi sto padesát. Jakmile bude víc sněhu, lidé si mohou sjet svah dlouhý téměř pět set metrů,“ doplnil vlekař. Lyžovat se bude i v neděli 10. prosince a to od 9 do 20 hodin a ve stejném čase pak až opět v pátek a o dalším víkendu.

František Nedvěd se skupinou Tie Break zahrál na Horním náměstí v Olomouci od 16 hodin.
Obrazem: Na olomouckých Vánočních trzích zahrál František Nedvěd