„Vrcholem závěrečného prodlouženého víkendu budou odpolední a podvečerní představení divadla historie v pohybu Exulis. Letos divadelníci nastudovali adaptaci podle románu Hrbáč," informoval Jan Gottwald ze Správy hradu. Klasický příběh ožije přímo v historických prostorách hradu. Příchozí jej mohou shlédnout v neděli 27. října, začátky jednotlivých představení jsou v 16, 17, 18 a 19 hodin.

Vstupné na divadelní představení je 150 korun pro dospělé osoby, děti do 15 let, studenti a senioři zaplatí 100 korun a rodinné vstupné pro 2 dospělé osoby a až 3 děti činí 400 korun. Místa na jednotlivá představení můžete rezervovat na telefonu 585 012 935, nebo emailem na hrad.sternberk@email.cz.

„Od soboty do středy mohou příchozí absolvovat i klasickou prohlídku hradu. První začíná v 10 hodin a poslední v 16 hodin," doplnil Gottwald.

Doplnil, že hrad se nezavírá definitivně. Už 9.listopadu mohou zájemci navštívit Snow Film Fest, festival outdoorových filmů se zimní tématikou. Po celý prosinec pak se pak připravuje bohatý adventní program zakončený Silvestrem na hradě. Více informací naleznete na www.hrad-sternberk.cz.