Trojkolo společně s několika dvojkoly přijede na Hlavní náměstí do Šternberka v 13.30 hodin, odkud v 15 hodin vyrazí směr Olomouc. Do pedálů se opře nevidomý Aleš Moravec, redaktor Českého rozhlasu Olomouc Igor Polák a svou účast přislíbil i bývalý reprezentant v cyklistice Vladimír Vačkář.

Na Horním náměstí přijede trojice jezdců v 16.30 hodin.

„Potkat se s nimi budou moci všichni, kteří přijdou podpořit Jízdu za Světluškou do měst, kde bude mít zastávky. Během nich bude zvát ke sledování benefičního koncertu, rozdávat letáky a plakáty. Lidé si také budou moci koupit sbírkové předměty a tím přispět do sbírky Světluška na pomoc nevidomým. Světlonošem se stane každý, kdo si u Světlušky vyzvedne letáčky a pomůže s jejich distribucí,“ uvedla Štěpánka Batíková z Nadačního fondu ČRo.

V pátek se trasa trojkola stočí do Prostějova, kde se zastaví mezi 12 a 13.30 na náměstí T. G. Masaryka. Kolo vyjelo ve středu z Ostravy do Opavy a přes zbytek Moravy dorazí do Čech, kde svou jízdu zakončí 9. listopadu v kostele svaté Anny v Praze, kde se uskuteční benefiční koncert. (wja)