Podle předběžných informací ostravského meteorologa Eduarda Jarcovjáka v Olomouckém kraji nejvíce vody spadlo v pondělí odpoledne ve Štěpánově na Olomoucku.

„Nejvíc vody máme nahlášeno ze Štěpánova a to necelých šestatřicet srážkových milimetrů, což už je přívalový déšť. Bouřka s přívalovým deštěm trvala od 15.40 do 16.30,“ uvedl meteorolog s ostravské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Podle hasičů prudký příval deště naštěstí na Olomoucku větší škody nenapáchal.

"Nemáme zatím hlášeny ani žádné popadané stromy, ani vytopené sklepy," informoval po páté odpoledne operační důstojník olomouckých hasičů.

Odpolední bouřka ale zaměstnala hasiče na sousedním Šumpersku. V Zábřehu museli odčerpávat vodu ze sklepů, na město navíc padaly kroupy, v některých částech měly dokonce průměr dvou centimetrů.

Ochladí se, teploty budou pod dvacítkou

Podle meteorologů bude na střední Moravě noc z pondělí na úterý zatažená, s deštěm.

A podmračená obloha nad námi ještě chvíli zůstane zůstane a s sebou také přinese chladnější počasí, které by mělo trvat během celého týdne. Místy se mohou objevit i přízemní mrazíky.

„V úterý ráno by měl déšť ustávat, v průběhu dopoledne se bude oblačnost protrhávat a odpoledne očekáváme ještě nějaké slabé přeháňky. Bude se však ochlazovat, odpolední maxima dosáhnou 16 až 19 stupňů Celsia,“ uvedl Jarcovják.

Středa by měla být už beze srážek.

„V noci na středu bude jasno a teploty klesnou na 5 až 1 stupeň Celsia a místy se vyskytne i přízemní mráz. Během dne budou teploty ještě asi o stupeň nebo dva nižší. Do konce týdne se bude pomalu oteplovat, ale zatím jen nevýrazně. Teploty se budou pohybovat do 20 stupňů,“ doplnil meteorolog.