Takzvaná chůze s holemi, pro znalce známá jako Nordic walking, se tady koná u příležitosti Švýcarského jara. To se koná v rámci zviditelnění Švýcarska v celé České republice.

V řadě českých a moravských měst a i v Olomouci se tak po celý březen uskuteční řada koncertů, divadelních představení, diskusí a výstav.

První akce je v sobotu 9. března, kdy bude pro příchozí ve Smetanových sadech připraveno množství aktivit, které mohou zdarma vyzkoušet.

„Nejprve si zájemci o zdravý pohyb zdarma vypůjčí hole pro Nordic walking, před zdoláním asi jeden a půl kilometru dlouhé označené trasy s kvízem absolvují výuku správné techniky Nordic walking a v průběhu celé akce si mohou nechat změřit fyziologické hodnoty či využít služeb maséra a uvolnit napjaté svaly švýcarským přípravkem určeným pro svaly a klouby," uvedla Soňa Horká ze zahraničního oddělení olomouckého magistrátu.

Poznamenala, že na své si přijdu zdatní sportovci, rodiny s dětmi i senioři.

Ti, kteří nebudou chtít sportovat, mohou navštívit stánky se švýcarskou tématikou a dozvědět se zajímavé informace či ochutnat švýcarskou čokoládu.

Kromě bohaté tomboly na závěr programu je pro každého návštěvníka akce připravena malá pozornost, která mu bude tuto akci připomínat.

Více informací zájemci najdou na stránkách www.nwlive.cz nebo www.tournordicwalking.cz