„Díky festivalu Sculpture Line se sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců dostávají přímo do ulic města a my máme možnost užít si je pod širým nebem,“ uvedl vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu Radim Schubert.

Bronzová socha Jörga Plickata, který patří mezi mezinárodně nejuznávanější sochaře v Německu, se skládá ze tří jednoduchých těles, která jsou vzájemně propojena tak, že vzniká dynamický pohyb vzhůru z horizontály do vertikály.

Z velké části ulice Na Vozovce v Olomouci je jednosměrka. Součástí je i nové vodorovné dopravní značení umožňující obousměrný pohyb cyklistů. 24.11.2021
Z ulice Na Vozovce je nově jednosměrka, řidiče změna zaskočila

Základna sochy má rozměry 200 x 230 cm, vysoká je 405 cm.

Festival Sculpture vznikl v roce 2015 v Praze a dnes už se koná v 15 zemích světa. V České republice lze umělecká díla v rámci tohoto projektu obdivovat v ulicích 12 měst.

„Jsem ráda, že se podařilo tento festival do Olomouce dostat. Expozice ozvláštňují a obohacují veřejný prostor, nabízí nový pohled na město i na samotná umělecká díla a také vyvolávají dialog. Protože logicky se každé dílo nemůže líbit všem. A vzbuzení emocí ke kvalitnímu umění určitě patří,“ sdělila náměstkyně primátora Markéta Záleská.

Na místě před Galerií města Olomouce bude socha umístěna do 1. května příštího roku.