V hlavních rolích se objeví Natalia Germani, Marek Lambora, Eliška Křenková, Jan Révai a Martin Písařík.

„Na Bouzově jsme natáčeli v průběhu července. Tehdy jsme točili jak na Bouzově, tak na zámku v Sobotíně. Dnes už končíme,“ ohlédla se během posledního hlavního natáčecího dne Kristýna Kamenická z filmového a produkčního studia Three Brothers.

V pondělí štáb pod taktovkou režiséra Petra Kubíka točil scénu před hradem. Natalia Germani v ní běží z hradu, ke kterému se blíží ničivá Černá bouře.

„Princezna musí království zachránit před zničením, které předpověděla na den princezniných dvacátých narozenin zlá čarodějnice. V tom jí pomáhá princ v podání Marka Lambora a nejlepší kamarádka, kterou hraje Eliška Křenková,“ popisovala.

Princezna má na záchranu říše 24 hodin. „Uvízne v jednom stále se opakujícím dni,“ prozradila motiv známý ze zahraničních produkcí.

„Cesta je to strastiplná – natáčeli jsme v lomech na Vysočině. Musí najít způsob, jak od království odvrátit zkázu,“ přibližovala Kristýna Kamenická pátrání po kouzelném svitku.

V pohádce Princezna zakletá v čase se vedle hlavních hrdinů objeví ve vedlejších rolích Roman Zach, Simona Zmrzlá či Terezie Holá. Příběh půjde do kin 26.března 2020.

„Točíme ve spolupráci s TV Prima, takže pohádka bude i na televizních obrazovkách,“ dodala vedoucí produkce.

Národní kulturní památku Bouzov si filmoví tvůrci oblíbili. Josef Pinkava zde počátkem 80. let točil Kopretiny pro zámeckou paní, Zdeněk Troška na hrad zasadil populární pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci, taky se zde natáčel koprodukční film na motivy pohádky H. Ch. Andersena O Janovi aj jeho podivuhodném příteli. Už se zde točila i fantasy, a to v 90. letech několik dílů italské koprodukční fantasy pohádky Princezna Fantaghirò. Ve vedlejších rolích si zahráli i čeští herci, například Karel Roden nebo Kateřina Brožová.