„Kvůli studené vodě a zimě se olomouckému bazénu vyhýbám. Bohužel se nám také párkrát stalo, že byla voda chladná i v dětském bazénku. Když se chci s rodinou okoupat, raději jezdím do jiných měst,“ řekla Lenka Nejeschlebová z Olomouce.

Někomu zase vadí, že během pravidelných tréninků sportovních oddílů je málo místa pro veřejnost.

„Mnohem zásadnější problém však vidím v tom, že vana whirpool je otevřena jenom odpoledne. Chodím tam totiž velice ráda,“ řekla další Olomoučanka Helena Helešicová.

Jenže například sportovci by přivítali více času na tréninky.

„Potřebovali bychom více hodin, ale víme, že by se to asi nelíbilo veřejnosti. Tak jsme spokojeni alespoň s tím, co máme,“ uvedla trenérka olomouckých akvabel Ivana Charvátová.

Na webu Olomouckého deníku se v diskusi o nedostatcích krytého bazénu nejčastěji objevovaly stížnosti na nízkou teplotu vody (diskuse připojena níže viz. také ANKETA).

„I v dětském bazénku je voda studená,“ stěžovala si například Jitka Skácelíková.

Olterm: Voda má 27 stupňů

Mluvčí Oltermu Milan Wagner však tvrdí, že podmínky jsou standardní a srovnatelné s ostatními bazény.

„V dětském bazénku má voda 31 stupňů Celsia, v plaveckém bazénu je stálá teplota 27 stupňů. Regulujeme a kontrolujeme je pomocí počítače,“ uvedl Wagner.

Podobný názor má i trenérka akvabel. „Pokud by však byla voda o stupeň nebo dva teplejší, nebyl by to pro nás žádný problém. Spíše naopak,“ dodala Charvátová.

Sauna: bude více dní společného provozu?

Další kritika směřuje i na provoz sauny, kterou mohou dvakrát týdně navštěvovat smíšené páry.

„Ráda bych zašla do sauny s partnerem, protože však máme tuto možnost jenom dva dny v týdnu, vychází nám to velice zřídka. Byla bych pro to, aby se současný poměr obrátil a smíšená sauna byla otevřená pět dní v týdnu. Pro muže a ženy zvlášť by podle mě zase stačily jenom dva dny,“ navrhla Michaela Hladinová z Olomouce.

V tomto ohledu však prý provozovatel plaveckého stadionu žádné větší výtky nezaznamenal.

„Lidé jsou ve většině případů s otvírací dobou i nastavenými podmínkami v sauně spokojeni,“ uvedl Wagner.

Plavecký bazén v Olomouci každoročně navštíví kolem 450 tisíc lidí. Své podněty mohou lidé posílat přímo vedení plaveckého bazénu prostřednictvím elektronické pošty.

„Kromě této formy ohlasů je v každé šatně také kniha přání a stížností. Snažíme se vyhovět všem podnětům, výtky jednotlivců však nesmí být na úkor většiny,“ dodal Wagner.

Co vy na to?

Co si o kladech či nedostacích olomouckého bazénu myslíte vy?
Hlasujte - ANKETA: Co vám chybí na olomouckém bazénu?

Svůj názor můžete připojit v diskusi pod článkem.
(Pozn: do diskuse byly přidány i předchozí příspěvky k tématu krytého bazénu)

Matej Slávik, Simona Horká