Oddělení mamární diagnostiky Fakultní nemocnice Olomouc poskytuje i během pandemie Covid-19 standardní péči a je připraveno vyšetřit pacientky s akutními problémy i v rámci preventivní péče.

„Od klientek slýcháme, že nechtěly přijít dřív, protože si myslely, že je nikdo v době pandemie neošetří, když vlastně ani nemají akutní potíže a jen si nahmataly bulku v prsu. Není to pravda. Screeningová centra zůstávají pro pacientky otevřená jak pro ty, které nemají potíže, tak pro ty, které mají problémy s prsy, ať už jsou jakékoliv,“ zdůraznila vedoucí lékařka Oddělení mamární diagnostiky FN Olonouc. Lucia Veverková.

Screeningové centrum největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě poskytuje stále standardní péči, která se během pandemie nezměnila.

„Objednací doby na preventivní vyšetření jsou krátké. Termín lze nabídnout do dvou až pěti dnů. V případě, že má žena potíže, vyšetřujeme ji ihned v den zavolání nebo do druhého dne, přičemž toto záleží i na domluvě s klientkou,“ vysvětlovala Veverková.

Stejně tak není zcela pravdivá informace, že se v současné době nedají odstranit benigní, tedy nezhoubné útvary v prsu. Velkou část nezhoubných či rizikových útvarů lze ve FN odstranit pod ultrazvukem ambulantně. Navíc se i v těchto případech projevuje podstatná výhoda Oddělení mamární diagnostiky FN Olomouc, a to komplexnost péče.

„Pokud je to na základě výsledků vyšetření třeba, následná péče je díky zázemí jedné z nejlepších nemocnic v České republice zahájena v několika dnech,“ ubezpečila lékařka.

Oddělení mamární diagnostiky je ženám k dispozici v běžných provozních dobách a objednat se lze na telefonních číslech 588 444 730, 588 444 736 nebo mailem mamografie@fnol.cz. Podrobnější informace najdete také na webových stránkách mamografie.fnol.cz.