Festival Mrskley RockFest se již během druhého ročníku zařadil na seznam očekávaných hudebních akcí v regionu. Také tentokrát nabídne pestrý hudební program spojený s rockovou muzikou.

Brány areálu se v sobotu 13. července otevřou již ve 13 hodin. Program ve 14 hodin odstartuje přerovská kapela Osud Rockband, která zvítězila v soutěži nových lokálních talentů.

„Na kapele Osud Rockband nás zaujalo především to, že její frontmankou je žena. A navíc s úžasně zbarveným rockovým hlasem. Pro náš festival nebylo mezi odbornou porotou o vítězi žádných pochyb," sdělil produkční a mluvčí festivalu Milan Papežík.

Dalším překvapením festivalu je olomoucká kapela Ema White, jejíž popularita v regionu stále roste. Kapela si připraví hodinový set největších hitů zlatých devadesátek v rockovo-metalovém hávu.

„Jsou objeviteli nového hudebního stylu discore, což je pomyslná transformace diskotékových hitů do tvrdší hudby. Návštěvníci si tak hned odpoledne mohou zatančit na písně kapel 2 Unlimited, Snap!, Scooter, La Bouche nebo na titulní píseň ze seriálu Pobřežní hlídka,“ pozval Milan Papežík.

V průběhu večera přijde řada na známé hvězdy české hudební scény. Od 18 hodin vystoupí kapela Abraxas pod vedením Slávka Jandy s legendárními hity Obyčejnej svět nebo Karel drogy nebere.

A všechny přítomné svými peprnými texty pobaví a pozitivně naladí brněnská královna pseudo-punku Nikola Mucha s kapelou.

Od 22 hodin budou návštěvníci svědky metalové nálože světových rozměrů. Na festival Mrskley RockFest totiž poprvé zavítá zahraniční hvězda, kapela Heedless Elegance z Maďarska, která za poslední roky sklízí ty nejlepší recenze od hudebních kritiků po celé Evropě.

„Jsme opravdu hrdí, že se nám povedlo domluvit vystoupení tak skvělé zahraniční kapely. Evropské festivaly začali Heedless Elegance atakovat teprve v posledních dvou letech, ale v Maďarsku jsou velkou hvězdou. S kluky je perfektní domluva, a tak jsme se ihned domluvili i na agenturním zastoupení. Chtěli bychom tento nevšední hudební zážitek nabídnout českým pořadatelům na jejich plánované akce," dodal za agenturu M.P. Production Milan Papežík s tím, že kapela mimo našlapané hudby slibuje také mimořádnou světelnou show.

Vystoupením maďarské hvězdy však festival zdaleka nekončí. Publikum se může krátce před půlnocí těšit na legendární kapelu Reflexy a jejich nestárnoucí hity jako Všichni půjdem do ráje, Neříkej, Proud mezi námi, Ty jsi divoká nebo Sluneční.

Kapela hraje od května v nové sestavě a dostává se jí stále velkých ovací napříč generacemi.

Zvýhodněné vstupenky jsou ještě v prodeji v Informačním centru Velká Bystřice a síti TicketLIVE jen za 350 korun.

Na místě v den akce budou k dispozici za 420 korun. Děti do 12 let mají vstup zdarma, pořadatelé pro ně připravili dětskou zónu se skákacím hradem.

Heedless Elegance je maďarská underground-metalcorová kapela z Budapešti. Vznikla v roce 2018 a prosadila se debutovým albem EP Into Nothing. Album Wanderer skupině vyneslo uznání jako nejlepší metalové album roku od webu Metal.hu. Kromě raného úspěchu byla Heedless Elegance také jedinou metalovou skupinou, která byla uvedena v top 25 nejlepších vznikajících kapel Maďarska.

Program festivalu Mrskley RockFest

  • 13 h otevření areálu
  • 14 h Osud Rock Band
  • 16 h Ema White
  • 18 h Abraxas
  • 20 h Mucha
  • 22 h Heedless Elegance (Maďarsko)
  • 23:45 Reflexy