Výstraha před mrazem ve vegetačním období, která se týká i Olomouckého kraje, platí od půlnoci do čtvrteční osmé hodiny ráno.

„Očekává se přízemní mráz, který může pod 600 m poškodit vegetaci, zejména teplomilnější plodiny, brambory a zeleninu,“ upozornil Český hydrometeorologický ústav.

Vhodným opatřením před hrozícím poškozením vegetace je podle odborníků zakrytí zeleniny a nízkých rostlin netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů.

Podle předpovědi pro Olomoucký kraj mají teploty v noci na čtvrtek klesnout na plus dva až minus jeden stupeň, ojediněle až minus tři.

O novou prodejnu ZD Unčovice mají lidé velký zájem. U dveří se stojí ještě před otevřením obchodu, 20. dubna 2023.
Zemědělci na Olomoucku otevřeli obchod. Zájem je obrovský

Na čtvrtek přes den avizuje předpověď polojasno až oblačno, na horách ojediněle přeháňky, v polohách nad 1000 metrů i smíšené nebo sněhové. Odpolední maxima 10 až 13, na horách pak tři až sedm.

V pátek by mělo být skoro jasno, během dne od západu zataženo a postupně místy déšť. Nejnižší noční teploty plus čtyři až nula a místy opět přízemní mráz. Nejvyšší denní teploty budou 13 až 17 stupňů.

„V sobotu očekáváme zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť, postupně přeháňky. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty devět až pět stupňů, nejvyšší denní 12 až 16,“ informoval Zbyněk Návrat z ostravského regionálního předpovědního pracoviště ČHMÚ.

Předpověď na neděli pak avizuje spíše oblačno až polojasno, nejnižší noční teploty devět až pět, nejvyšší denní 13 až 17 stupňů Celsia.