První motorky různých typů i ročníků se začnou do centra města sjíždět už okolo jedenácté hodiny.

„Sraz účastníků je na Horním náměstí mezi 11. a 12. hodinou, pak se budeme chystat na spanilou jízdu," potvrdil předseda spolku Olomouckých motorkářů Radek Raška.

Jízdu komplikují uzavírky

Letošní trasa vyjížďky účastníky provede Olomouckem až na závodnický kopec Ecce Homo ve Šternberku.

Motorkář ale přiznává, že cestu jim komplikují uzavírky.

„Situace je hrozná a my pojedeme mezi uzavírkami, proto jsme trasu zkrátili o deset kilometrů. Z původních sedmdesáti na šedesát," pokračoval Radek Raška.

Z náměstí se tak účastníci vydají po Brněnské ulici na Hněvotín, dále Lutín, Slatinice, Drahanovice, Loučany, Senici na Hané. Projedou okolo Unčovic na Litovel, Pňovice, Štěpánov, Moravskou Huzovou, Lužice až do Šternberka na kopec Ecce Homo.

Nejvíc motorek bude v centru

Radek Raška poznamenal, že počet motorek, které se vydají na cestu, se mohou lišit od čísla, které bude z centra města. Tam jich bude k vidění nejvíc, ne všichni se totiž následné vyjížďky účastní.

„Na náměstí přijede velká spousta motorek – veteráni nebo archivní kusy, které pak na samotnou vyjížďku nejedou. Přijedou se v podstatě pochlubit na náměstí trak budou tříkolky, čtyřkolky, motorky v hodnotě půl milionu," popsal.

Doplnil, že jízda v koloně totiž až zase takový požitek není. Jede se pomalu a je třeba být hodně opatrný.

„Ono to je spíš o té tradici než, že by si to člověk užil jako vyjížďku. Pro jezdce je to hodně náročné. Špalír jede pomalu, kolo na kolo. Jeden zabrzdí a druhý musí reagovat, je třeba dávat pozor," doplnil.

Olomouc Bikers – O.B.F zahajují motosezonu 2015 v neděli 19. dubna, sraz všech účastníků je na Horním náměstí v Olomouci od 11 od 12 hodin. Orghaniztoři upozorňují, že všechny motorky musí náměstí opustit současně. Akce se nekoná pouze v případě vytrvalého deště nebo sněžení.