Celkově se podařilo dopravním a dálničním policistům zkontrolovat v neděli odpoledne na motorkáři oblíbené trati Ecce Homo ve Šternberku 30 strojů.

„Všichni kontrolovaní měli potřebné doklady v pořádku a ani se nedopustili žádného přestupku. Každý motorkář dostal odměnu v podobě reflexní vesty – reflexního kříže," zhodnotila preventistka krajské policie Marta Vlachová.

Policisté se snaží podpořit rozdáváním reflexních prvků motorkářům i jejich spolujezdcům nutnost být na silnici nejen slyšet, ale i vidět.

„Na silnici je již takto vybavených motorkářů vidět mnoho. Jen je nutné ještě připomenout, že pokud má řidič motocyklu reflexní prvky a jeho spolujezdec sedící za ním ne, míjí se to účinkem," upozornila Marta Vlachová.

Kromě motorkářů zastavily policejní hlídky také řidiče aut. Ti ovšem nebyli natolik vzorní. „Policisté u sedmi zjistili překročení nejvyšší povolené rychlosti. Tito dostali také odměnu, ale v podobě pokuty. Celkem byly uloženy pokuty ve výši pět tisíc korun," ujistila policejní preventistka.

S podobnými dopravně bezpečnostními akcemi by měli motorkáři do konce sezony ještě počítat.