Práce na nosné betonové konstrukci začnou v pondělí 15. srpna a na silnici se bude dělat nový povrch. Uzavírka kvůli nim nebude potřeba.

„Na opravy čtyř mostů přes Mlýnský potok a jedné lávky jsme v rozpočtu pro letošní rok vyčlenili částku v celkové výši téměř jedenáct milionů korun. Vzhledem k tomu, že se všechny stavby nacházejí podle odborníků v havarijním stavu, nechali jsme na ně zpracovat nezbytné projektové dokumentace," vysvětlil olomoucký primátor Antonín Staněk.

Hojně využívaná komunikace vedoucí do centra města, která se bude opravovat až do 30. listopadu, by měla být i během prací průjezdná.

„Oprava mostu bude probíhat za plného provozu bez dopravního omezení v podobě uzavírek. Je možné, že si práce vyžádají pouze částečné zúžení chodníku," řekla mluvčí magistrátu Radka Štědrá.

Během rekonstrukce se bude opravovat i zábradlí mostu a v úseku se také zpevní koryto Mlýnského potoka.

Náklady na obnovu mostu v Komenského ulici jsou více než milion o půl.

V současné době prochází rekonstrukcí také lávka přes Mlýnský potok z nábřeží Přemyslovců do ulice U Reálky a do konce roku projdou opravou další tři stavby do ulice Martinova, Jarmily Glazarové a mostu přes řeku Oskavu v olomoucké městské části Chomoutov.