Důležitá dopravní novostavba bude 18. prosince předána do takzvaného předčasného užívání, což znamená, že se po ní bude moci jezdit a chodit, i když dělníci budou finišovat s poledními pracemi.

Z vedlejších ulic se na most zatím napojí pouze Husova, aby bylo zajištěno propojení Pasteurovy a Komenského ulice s ulicí 17. listopadu. Chodci projdou pouze po straně bližší ke Klášternímu Hradisku.

„Podstatné pro nás je potvrzení, že most v Komenského ulici bude skutečně připraven k provozu už v prosinci a stejně tak bude zprovozněna i ulice Husova,“ sdělil po středečním kontrolním dni na staveništi olomoucký primátor Miroslav Žbánek.

„Počítáme totiž s avizovaným termínem uzavření mostu v Masarykově ulici k 1. březnu a chceme v tom termínu zahájit naši rekonstrukci ulice 8. května,“ připomněl.

V okolí se bude dělat až do jara

Kompletní dokončení všech stavebních prací včetně napojení vedlejších ulic Na Letné, kapitána Nálepky a Sokolovská je naplánováno na duben příštího roku.

„Vzhledem k tomu, že most je v majetku Olomouckého kraje a komunikace je krajská, bude město nyní jednat s krajem, aby po předání do předčasného užívání novou komunikaci skutečně otevřel provozu,“ informoval mluvčí magistrátu Michal Folta.

V rámci probíhající etapy rozsáhlých protipovodňových opatření postupují práce i na březích řeky. Mezi mosty v ulicích Masarykova a Kosmonautů podél areálu vysokoškolských kolejí jsou už na pravém nábřeží před dokončením nové komunikace, které mají sloužit jako cyklostezka, in-line stezka a také obslužná komunikace.

„S jejich kolaudací se počítá na jaro příštího roku. Tím bude značná část upraveného a revitalizovaného nábřeží vrácena do života města, navíc v podstatně vyšší kvalitě,“ sdělil Folta.