„Je dobře, že tady bude čerpací stanice. Ve směru na Šternberk je nejbližší za Horní Loděnicí a na opačnou stranu ve Dvorcích. Konkurence je potřeba,“ reagoval pan Jindřich ze Šternberka, který Moravským Berounem projíždí několikrát do měsíce cestou na chalupu.

„Hodí se i myčka. Uvidíme, jakou nasadí cenu,“ dodal.

Moravský Beroun, srpen 2022
Nebezpečný Moravský Beroun? Teď je to jiné město, míní romský asistent

Čerpací stanici v Moravském Berouně, místní části Ondrášov, staví společnost Brojan Stav z Rosic. Stavební povolení získala v červnu letošního roku. Podle dělníků by mohlo být hotovo do konce roku.

Ve městě ještě před pár lety stála čerpací stanice přímo na náměstí 9. května, které protíná frekventovaná silnice I/46.

V rámci realizace projektu revitalizace náměstí a přilehlých ulic za více než 40 milionů korun se „ostudu“ centra podařilo odstranit.

Moravský Beroun: ojedinělá benzínová pumpa na náměstíBenzínová pumpa na náměstí v Moravském Berouně zmizela při rekonstrukci prostranství v roce 2009Zdroj: DENÍK/Karel Janeček

Náměstí v Moravském Berouně před rekonstrukcíNáměstí v Moravském Berouně s benzínovou pumpou v roce 2008.Zdroj: DENÍK/Jiří Kopáč