Práce skončí netradičně začátkem srpna, protože divadelní prázdniny jsou letos kratší. Za měsíc by už měli herci opět zkoušet na zářiové premiéry titulů, které se kvůli pandemii neodehrály na jaře. Červencové úpravy budou probíhat především v okolí jeviště.

„Stihneme alespoň zušlechtit strop v hledišti a nainstalovat zařízení, kterým spolu komunikuje tvůrčí tým inscenace s jevištní technikou, osvětlovači nebo zvukaři,“ řekl ředitel divadla David Gerneš.

Poprvé od roku 1998 spustili technici dolů lustr, který vznikl podle návrhu šperkařky a sochařky Evy Bočkové a olomoucké divadlo zdobí téměř půl století.

„Je potřeba opravit štuky, vyčistit strop a vymalovat jej,“ uvedl provozně technický náměstek Rostislav Czmero.

Herci se vrátí v srpnu

Tyto úpravy za 200 tisíc korun hradí divadlo z vlastních zdrojů, stejně jako výměnu dorozumívacího zařízení v hodnotě 250 tisíc. To původní z roku 1991 už nevyhovuje.

„Stanice budou umístěny v kabině inspicienta, v portále na jevišti, v kabinách osvětlovačů a zvukařů nebo u obsluhy sledovacích reflektorů,“ navázal vedoucí scénického odboru Bohuslav Kraus. Digitální zařízení bude přehlednější a operativnější.

Herci se do Moravského divadla Olomouc vrátí na začátku srpna. Naplánovány jsou zkoušky inscenací Donaha!, Sólo pro tři a Fidelio.

„V průběhu srpna vystoupí členové souborů činohry a opery a operety na open-air scénách v Olomouci, Šternberku, Brodku u Prostějova, Tovačově a ve Velké Bystřici,“ informoval mluvčí instituce David Kresta.