Rada města Olomouce měla v úterý odpoledne vybrat ze tří doporučených kandidátů, nakonec ale nikoho nezvolila.

Radní se s jednotlivými uchazeči a jejich plány chtějí koncem dubna seznámit osobně.

Dosavadní ředitel Pavel Hekela se do výběrového řízení nepřihlásil.

„Vzhledem k tomu, že Radě města Olomouce výběrová komise po hodnocení všech pozvaných uchazečů dne 20. března jednoznačně nedoporučila žádného ze tří kandidátů na obsazení funkce ředitele Moravského divadla Olomouc, chtějí se radní sejít se všemi třemi uchazeči, kteří získali doporučující hlasy výběrové komise,“ sdělila po zasedání mluvčí olomoucké radnice Radka Štědrá.

„Uchazeči budou pozváni na jednání Rady města Olomouce, které se uskuteční v úterý 24. dubna,“ doplnil náměstek primátora Pavel Urbášek.

Do výběrového řízení se přihlásili čtyři zájemci: sedmadvacetiletý David Gerneš, ředitel Mikulovské rozvojové, Václav Málek, pedagog na Janáčkově akademii v Brně, Miloslav Oswald, šéf souboru opery a operety Moravského divadla Olomouc a Viktor Šebesta, ředitel agentury Friendly & Loyal, která mimo jiné pořádá například Festival Colores Flamencos.

Komise zvolila mládí z Mikulova

U výběrové komise nejvíce hlasů obdržel David Gerneš z Mikulova. Miloslav Oswald a Viktor Šebesta se v pořadí umístili za ním se shodným počtem hlasů.

Dosavadní ředitel Pavel Hekela vede Moravské divadlo Olomouc posledních pět let a o post opět neusiloval.