Třetí adventní neděle bude určena rodičům s potomky. Filharmonici nejmenším návštěvníkům nabídnou pohádku Andělské pírko, v níž zazní vánoční písně a lidové koledy v aranžmá Miloše Machka.

„Když se Santa Claus dozví, že má pro olomoucké děti dirigovat předvánoční koncert, je z toho celý nesvůj. Nebeský otec mu tedy ke zdárnému splnění úkolu dává nejen dobré rady, ale posílá i strážného anděla. Nakonec vše dobře dopadne a se Santou si užijí spousty legrace nejen andělé v nebi, ale především děti v sále olomoucké filharmonie,“ lákají pořadatelé. Začíná se už v 10.30, vstupenka stojí 70 korun.

V podobném duchu se 19. prosince ponese i Vánoční koncert s podtitulem Česká pohádka. Zazní na něm skladby z Dvořákovy opery Čert a Káča, z baletu Špalíček Bohuslava Martinů a suita Pohádka, kterou napsal Josef Suk na motivy scénické hudby k Radúzovi a Mahuleně.

„Dirigentem pohádkového předvánočního večera nemůže být nikdo povolanější než Petr Popelka,“ doplnil mluvčí MDO Radek Babička. Lístky jsou k mání od 70 do 230 korun.

Moravská filharmonie Olomouc zároveň upozorňuje na změnu času Novoročního koncertu. Akce v Redutě vypukne 11. ledna již od 18 hodin. Původně měla začínat o hodinu později. Důvodem této změny je plánované konání XXI. Městského bálu na Výstavišti Flora a snaha, aby se obě akce časově nekřížily.

„Lidé, kteří zvažují účast na obou akcích, mají možnost využít nabídku cenově zvýhodněného balíčku vstupenek. Ten si mohou pořídit v Informačním centru radnice,“ vysvětlil Jonáš Harman. Zájemci o dodatečné přivítání roku 2020 za vstup do Reduty zaplatí 100, 190 nebo 230 korun.