Zda se to povede, o tom se zájemci přesvědčí 1. ledna od 16 hodin prostřednictvím živého přenosu na webu a Facebooku MfO, záznam posléze bude k dispozici na YouTube.

Současná epidemiologická situace koncertům vůbec nepřeje. Hudebníci se nesmějí potkávat spolu na pódiu, natož s lidmi v sále, hrát mohou jen v početně omezených skupinách. Dramaturgie novoročního koncertu přesto věří, že navzdory překážkám nabídne kvalitní, pestrý a optimistický program.

Divákům a posluchačům se představí komorní dechový ansámbl, ansámbl bicích nástrojů a smyčcový orchestr pod taktovkou šéfdirigenta Jakuba Kleckera.

„Protože v současné době podléhá cestování mnoha omezením, vezmeme naše diváky na hudební cestu kolem světa. Zazní známé tance z jeho různých koutů – polka, valčík, uherský či slovanský tanec a další, mimo jiné i jazzově laděné skladby,“ láká ředitel MfO Jonáš Harman na skladby Antonína Dvořáka, George Gerschwina, Neye Rosaura a Johana Strausse mladšího.

Akce se koná v původním termínu, byť její účastníci přijdou o tradiční ohňostroj na Horním náměstí, který měl na koncert v Redutě navázat.

Novoroční veselí v centru města však bylo kvůli koronaviru zrušeno, hudební zážitek si veřejnost užije jen online. Členové Moravské filharmonie chtějí alespoň tímto způsobem poděkovat svým fanouškům za přízeň v roce 2020.

„S nadějí vyhlížíme rok 2021. Pevně věříme a těšíme se, že se brzy opět všichni u nás v Redutě setkáme tváři v tvář na živém koncertu,“ uzavřel Jonáš Harman.