„Ráda se zapojuji do každé akce, která má smysl. Moje práce je hodně o barvách, proto mi ve skříni padla do oka růžová kabelka s motýlky. Připomíná mi léto, na které se těším v další módní sezóně," vysvětluje Marta Musilová.

Přiznává, že kabelky má ráda, většinou si ale vybírá ty praktičtější.

„Hodně pracuji ve své módní dílně i u počítače, proto musím mít kabelku, do které se vejde taky laptop. Kabelka tak musí být pevná, nepromokavá a musí se do ní vejít tisíc dalších věcí. Mám jich hodně, třeba v tělových i černých barvách," usmívá se módní návrhářka, která spolupracuje s Miss Gabrielou Frankovou nebo Miss Janou Doležalovou a může se pochlubit i certifikátem Regionální produkt Haná.

A jaký je podle ní, co se kabelek týče, aktuální módní trend?

„Doplněk volím podle toho, jaké šaty zákaznici vytvářím. Někdy si můžeme dovolit pestřejší paletu, jindy, když jsou šaty samy o sobě barevnější, volíme něco střídmějšího. Pokud bych ale měla zmínit obecný módní trend, jsou to velká psaníčka, která už neslouží jen jako doplněk k večerním šatům, ale i k běžnému outfitu " vysvětluje.

Do Kabelkového veletrhu, který se ve foyer Moravského divadla v Olomouci koná 14. října, věnovala oblíbený doplněk od kamarádky.

„Kabelku mi dovezla z Itálie, takže k ní mám osobní vazbu. Ale tím, že si s kamarádkami mezi sebou rády měníme třeba přečtené knížky, tak jsem si říkala, proč by nemohla kabelka udělat radost ještě někomu dalšímu. Stejnou, jakou dělala mě," doplňuje Marta Musilová.