V pátek je v malém sále Městského kulturního zařízení otevřená do 17 hodin, pokračuje ještě v sobotu. Modeláři se do Uničova sjíždí už počtvrté.

„První ročník udělalo pár nadšenců z našeho Domu dětí mládeže, kteří jsou v modelářském kroužku a hodně je to baví. Dnes se už o této výstavě ví, modeláři, kteří se tím zabývají se sjíždějí ze širokého okolí. Už to není jen Uničov, ale celý region, až po Jesenicko. Mají přijet i nějací z Brna," řekla ředitelka uničovského Domu dětí a mládeže Jana Veselá.

Poznamenala, že oproti předchozím ročníkům je letošní expozice rozšířenější.

„Budou vystavené nejen modely letadel, lodí, vojenské techniky, ale taky diorámky, tedy výřezy z bitev, doplněné o odborný výklad. Figurky, různé dřevěné modely historických lodí, stěžejní budou letadla různých rozměrů, typů a materiálů," doplnila Veselá.

Výstava je prodejní, příchozí si tak mohou některé modely i koupit a pokud budou mít zájem, mohou projít celou výstavu s odborným výkladem. V sobotu je výstava otevřená od 10 do 17 hodin, vstupné je pro děti dvacet korun, dospělí zaplatí padesát. (paš)