„Je to takové tradiční setkání na začátku sezóny, kde se všichni sejdeme, i když třeba někteří létají už předtím. Na jaře se obloha otvírá, a na podzim potom zavírá," říká předseda klubu Petr Tomášek.

Hasiči v Olomouckém kraji v sobotu zasahovali u desítek požárů v přírodě.
VIDEO: Hasiči v Olomouckém kraji zasahovali u požárů v přírodě

Pevné datum akce nemá, záleží hlavně na počasí. „Většinou zahajujeme trochu později než letos. Dnes ale počasí není pro létání úplně ideální. Je sice teplo, ale hodně fouká, a to může vadit některým malým modelům, protože to s nimi potom dost hází," dodává Tomášek.

Modelování a létání nemusí být nutně zábava jen pro muže. „Dostala jsem se k tomu přes kamaráda a začalo mě to bavit, a teď už je to sedm let, co létám," říká jediná účastnice z řad žen Eva Králová.

Někteří modeláři v klubu už mají bohaté zkušenosti. „S letadly jsem začal asi v roce 1996, Letecký modelářský klub byl v Olomouci už dávno, a elektronika mě vždycky bavila," sdělil dlouholetý modelář Luděk Milar. „Vrtulníky jsou potom novější záležitost, s těmi jsem začal asi před deseti lety," dodává. (bb)

Doprava v Olomouci - Hejčíně je neúnosná, Erenburgova a Tomkova ulice suplují chybějící severní spoj, zlobí se místní obyvatelé.
Hejčín se stává dopravním kolapsem. Dát tichý asfalt nestačí, apelují místní