Uničovští zastupitelé rozhodli oprodeji pozemku orozloze dva a půl tisíce metrů čtverečních už loni vzáří. „Vyroste na něm komplex tří dvoupodlažních domů sobytným podkrovím. Vznikne tam pětadvacet bytů, prodejna masných výrobků a bufet se zázemím. Soukromí investoři již požádali osouhlas sdemolicí parkoviště. To patří městu a rozkládá se přímo na pozemku, kde bude stát zmíněná novostavba,“ sdělil mluvčí uničovské radnice MarekJuráň.

Radní se zrušením parkovací plochy souhlasí. Kdemolici dojde nejdříve vpolovině letošního roku. „Vsoučasné době probíhá územní řízení a řízení ovydání stavebního povolení. Motoristé se nemusejí bát, že přijdou oparkoviště. Město totiž do plánu investic přednostně zařadí vybudování nových parkovacích stání vPlzeňské ulici, která je od zmíněného parkoviště vzdálená jen několik desítek metrů,“ ujistilJuráň.

Radnice bude společně se stavebníky multifunkčního domu řešit také konečnou podobu Střední ulice, která splánovaným bytovým domem sousedí. „Vmístě bude nutné vyřešit rozmístění parkovacích míst a lamp veřejného osvětlení,“ dodal Juráň.