Už za několik dní si odbude svou premiéru, určený je pro všechny generace a hlavně ty, kteří se rádi pohybují v přírodě.

Vše vypukne v sobotu 10. května od 8 hodin u hasičské zbrojnice v Olomouci – Radíkově.

„Je to nápad už starší, ale teď přišel impuls ještě od kamaráda, který na podobné akci byl. Chtěli jsme udělat akci pro lidi a zviditelnit náš sbor," sdělil spoluorganizátor akce Petr Bernard.

„Je čas, aby se lidé místo víkendových nákupů vrátili ke zdravému pohybu v lese. Chceme využít toho, že jsme rekreační lokalita. Jezdí sem městská doprava, je tu krásná příroda a pohoda," pokračoval hospodář radíkovského sboru dobrovolných hasičů.

Na příchozí čeká desetikilometrová značená trasa se čtyřmi zastávkami a na závěr posezení v cíli u bohatého občerstvení.

Akci podpoří také Olomoucký klub nordic walking, který zájemcům ukáže a poradí, jak na procházky s holemi.

„Na jednom stanovišti bude pro děti přichystané lanové centrum, na dalším občerstvení nebo třeba možnost vyzkoušet si střelbu ze vzduchovky. Všichni, kteří projdou trasu, v cíli dostanou Pamětní list a pro děti máme sladkou odměnu," doplnil Petr Bernard.

Pochod se koná v sobotu 10. května, start a cíl je u hasičské zbrojnice v Radíkově. Registrace účastníků je od 8 do 11.30.