Soutěž MissOK se neprezentuje jako pouhé klání o korunku, ale projekt podporovaný Olomouckým krajem i statutárním městem Olomouc také cílí na talentované studentky.

Ty nejlepší každoročně obohacují program závěrečného galavečera.

Slavnostnímu finále přecházely ale hodiny dřiny.

„Z castingu porota vybrala dvanáct dívek, finálový program jsme nacvičovaly na několikadenním soustředění v rekreačním areálu Sport Relax Bozeňov. Jednalo se především o sladění společné choreografie," vysvětlila Kateřina Kučerová, která prvním rokem studuje šumperské gymnázium.

Jako rekvizity při vystoupení na závěrečném večeru sloužily také hůlka a klobouk, největší obavy pak vyvstaly z toho, aby neplánovaně neskončily zemi.

„Nakonec se vše povedlo perfektně, myslím, že diváci se bavili dobře, ostatně my také," usmívá se Kateřina.

Na rivalitu mezi adeptkami na korunku prý nebyl vůbec čas.

„Vztahy byl přátelské, ale ve finále na nic čas nebyl. Aby program vypadal dobře a měl spád, musely jsme se často a hlavně hodně rychle převlékat," dodala novopečená MissOK.

Bouček pomohl

Její nejobávanější disciplínou v soutěži byl rozhovor s moderátorem Liborem Boučkem, ale i ten zvládla hladce.

„Libora Boučka hlavně zajímalo, že ve finále je také Natálie Kučerová ze šumperského gymnázia, takže jsem vysvětlovala, že jde pouze o shodu jmen. Ale moderátor byl výborný, když viděl, že některá z dívek váhá, nenechal jí v tom a pomohl jí," vysvětlila Kateřina Kučerová, která přesto že má občanský průkaz jen krátce, různých podobných soutěží na republikové úrovni se již účastnila a uspěla.

Například loni se stala 2. vicemiss Aerobic a jak prozradila, sport je jejím velkým koníčkem.

Po gymnáziu by ráda studovala vysokou školu, ale obor ještě vybraný nemá, do maturity se prý bude mí čas rozhodnout, bránit se ale nebude ani nabídkám, které se týkají modelingu.

Kateřina KUČEROVÁ
Kateřina KučerováStudentka Gymnázia Šumperk
Věk: 15 let
O mojí činnosti: Studuji a dělám, co mě těší
Oblíbený citát/životní motto: Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody
Záliby a koníčky: aerobic, lyžování, tenis
Můj sen: Být šťastná a dělat práci, která mě baví