Natáčet se bude v S-klubu, ve filmu se objeví i olomoucké nádraží.

První klapka nového filmu Miroslava Krobota, jeho scénář opět vytvořil v tandemu s Lubomírem Smékalem, padla v pátek v Praze. V neděli filmový štáb odjel vlakem do Olomouce. I po cestě se pracovalo a během jízdy pokračovalo natáčení.

„Rozhodli jsme se využít natáčení scén ve vlaku také pro přesun většiny štábu do Olomouce v souladu s naší strategií 'zeleného natáčení', kdy se vždy snažíme o co nejšetrnější přístup k životnímu prostředí,“ vysvětlila producentka Silvie Michajlova.

Právě Olomouc je hlavním dějištěm filmu, kde se štáb na několik týdnů zabydlí, mimo jiné v S-klubu.

Jeho scéna bude ve snímku patřit divadelnímu představení, které se zde snaží nastudovat svérázný pražský herec a debutující režisér Šnajdr v podání Pavla Šimčíka společně se svou babičkou ztvárněnou Ivou Janžurovou.

„Film chápeme jako poctu tvořivosti a hravosti, s nadsázkou řečeno, jako poctu životní filosofii, která chápe i neúspěch a prohru jako inspiraci. Takový postoj představuje ve filmu postava babičky. Její zásluhou je Šnajdr na konci příběhu schopen přehlédnout svůj příběh s úsměvem a sebeironií,“ vysvětluje režisér a scenárista Miroslav Krobot.

Za kamerou stojí držitel čtyř Český lvů Martin Štrba. Natáčení skončí v druhé polovině letošního srpna. Premiéra filmu Šnajdr, který vzniká v producentské péči Silvie Michajlove a Ondřeje Zimy ze společnosti Evolution Films, je plánována na jaro 2022.