Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na chytré texty a chytlavé melodie doprovázené roztančenou choreografií.

„Miniopery Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře patří dle mého názoru k nejkvalitnějším dílům operní literatury pro děti. Hudba je záměrně jednoduchá a snadno zapamatovatelná, zároveň ale velmi podmanivá a inteligentní. Texty jsou srozumitelné pro děti, ale věřím, že pobaví i dospělé, stejně jako bavily mě v rámci přípravy na premiéru,“ sdělila umělecká šéfka souboru opery a operety Veronika Loulová.

V představení účinkují členové souboru opery a operety a orchestru Moravského divadla spolu s dětmi z baletního studia při Moravském divadle Olomouc. Vystoupí také dětský pěvecký sbor Bodo centrum pod vedením Hany Vyroubalové.

„V olomouckém divadle se děti i rodiče mohou těšit na krásně zpracované aranžmá hudby Richarda Mlynáře, pohádkovou scénu a kostýmy Světlany Stolaříkové a roztančené choreografie Lukáše Cenka,“ pozvala režisérka Jana Nováková. Hudbu Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka zaranžoval pro tuto inscenaci Richard Mlynář, autorem hudebního nastudování a dirigentem je Petr Šumník.

O zařazení Minioper do repertoáru velmi stál ředitel Moravského divadla David Gerneš.

„Jedná se o krásné tradiční pohádky s vytříbeným hudebním doprovodem. Myslím, že děti, které vyrůstají na písničkách Svěráka s Uhlíře, mají o něco hezčí dětství,“ uvedl s nadsázkou David Gerneš s tím, že by si přál, aby představení vzbudilo v dětských divácích zájem o další kulturně divadelní zážitky a umělecké kroužky.