Společnost připravuje rozšíření stávajícího areálu Miele na okraji Uničova, kde územní plán města umožňuje takové využití další plochy.

Nové haly a další stavby zaberou celkem 51 897 metrů čtverečních. Záměr počítá s vybudováním celkem 432 parkovacích míst.

Vizualizace proměny autobusového nádraží v Litovli
Proměna autobusáku v Litovli konečně začne. Takto má vypadat

„Dojde k výstavbě automatizovaných skladů pro uložení výrobního materiálu, logistické haly a ke stavbě dvou hal pro montážní linky finálních přístrojů. Přičemž jedna z hal bude vystavena až v druhé etapě,“ stojí v oznámení záměru společnosti zveřejněném na úředních deskách v rámci procesu posuzování vlivu stavby na životní prostředí – EIA.

V montážních halách, které budou dvě – pro myčky a pro sušičky - by mělo ve třísměnném provozu pracovat 150 a 210 pracovníků na směnu.

Studie budoucího rekreačního využití pískovny Náklo v roce 2050
Hanácký Jadran v roce 2050? Těžaři před referendem představili vize

Počet pracovníků celkem v areálu Miele technika se ale ve skutečnosti navýší jen o 120, jedna montážní linka – myčky, zbývající zaměstnanci jsou v současnosti již v areálu zaměstnáni.

„Pro zajištění zázemí bude postavena čtyřpatrová budova, kde bude realizována jídelna, šatny a kanceláře pro THP pracovníky. Jídelna nebude koncipována pro vaření všech jídel, ale pouze pro teplý, studený bufet a minutky. Hlavní jídlo bude zajištěno z jiné kuchyně,“ stojí v dokumentaci.

Pokud se společnosti podaří získat potřebná povolení, předpokládá zahájení výstavby v příštím roce a dokončení v letech 2024/2025.

Výrobní závod Miele technika v Uničově byl založen v roce 2002 a je jediným závodem koncernu Miele v České republice. Společnost se zde soustředí na výrobu a montáž spotřebičů v oblasti péče o prádlo a o nádobí.