„Digitalizace obnáší instalaci nového promítacího stroje do promítací kabiny a nového plátna. Od 18. listopadu se v kině Metropol bude promítat na skutečné stříbrné plátno, a to nejen premiérové tituly, ale také 3D filmy,“ uvedla ředitelka kina Irena Chmelová.

V sále kina se tak ještě před digitalizací bude naposledy promítat ve středu ve 13 hodin, kdy se na filmovém plátně objeví slovenský film Vtáčkovia, siroty a blázni.

Nedigitální etapa posledního klasického biografu v centru Olomouce se završí 11. listopadu, kdy se v Kavárně kina Metropol promítne Casablanca.

„S přechodem na digitální projekci budeme moci divákům nabídnout kvalitnější filmový zážitek. Ovšem neznamená to, že již nebudeme promítat filmy z filmového pásu. Milovníci zvuku promítačky nebudou ochuzeni a budou si ho moci poslechnout například při tradičních úterních projekcích filmového klubu nebo při projekcích dětských pásem v neděli," sdělila provozní kina Zuzana Kelnarová.

„Očekáváme i další navýšení návštěvnosti, protože filmy již nebudeme hrát s více než měsíčním zpožděním. Dřívější uvedení filmů bude znamenat i určité zvýšení ceny vstupného, které je však určováno distributorem,“ uvedla.

První digitální a zároveň 3D projekce se divákům ukáže v pátek 18. listopadu. Digitální budoucnost Metropolu odstartuje snímek Avatar.

Další novinkou bude to, že se tu 3D brýle nebudou půjčovat, ale z hygienických důvodů prodávat za třicet korun. Diváci tak získají suvenýr a zároveň je mohou využít při další návštěvě kina. (bas)