Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení zpěvačky Leony Machálkové, Natálie Tichánkové nebo Michala Hrůzy.

Olomoucký městský bál odstartuje plesovou sezonu v sobotu od 20 hodin v pavilonu A na výstavišti Flora. K tanci a poslechu bude hrát Moondance Orchestra Martina Kumžáka se zpěvačkou Dashou, Naďou Wepperovou, Dušanem Kollárem a Michalem Cermanem.

Ilustrační foto
Dítě po padesátce? V Olomouci rodila žena v 56 letech

V průběhu sobotního večera vystoupí zpěvák Michal Hrůza s kapelou a představí se také zpěvačka Leona Machálková.

Slavnostním večerem bude provázet Soňa Šuláková, speciálním hostem městského bálu je kněz Zbigniew Czendlik. Vstupenky jsou pro všechny zájemce stále ke koupi v olomouckém informačním středisku.

Maturitní plesy

V sobotu 7. ledna si v hotelu NH Collection užijí ples maturanti z gymnázia Čajkovského a v Regionálním centru Olomouc bude probíhat Tříkrálový ples dobré vůle. Ten od 19 hodin pořádá 9. středisko Jana Boska.

K tanci bude všechny doprovázet hudební uskupení New Street Band a kapela Jamr's. Návštěvníci si užijí atmosféru dvacátých let minulého století inspirovanou Velkým Gatsbym. Potěší je návštěva tří králů a zajímavá předtančení. Pořadatelé lákají na tombolu se spoustou cen.

S novým rokem zavřelo v Olomouci několik restaurací. Například stylový podnik v Rooseveltově ulici, kde jsou místo stoliček u baru pravé motocykly, leden 2023.
V Olomouci skončilo několik hospod. Jiné omezily provoz

V pátek 27. ledna pořádá maturitní ples Střední škola technická a obchodní Kosinova. Slavnostní zahájení je v 19 hodin ve Slovanském domě a kapela Roky bude hrát až do dvou hodin do rána.

Na maturitní plesy se už těší maturanti ze Slovanského gymnázia. První bál se uskuteční v pátek 27. ledna v 18.30 v pavilonu A výstaviště Flora, druhý bude na stejném místě a ve stejný čas probíhat v pátek 10. února.

Také gymnázium Hejčín plánuje hned dva stužkovací plesy, uskuteční se v pátek 3. a sobotu 4. února v pavilonu A na Floře. K tanci a poslechu zahraje kapela Roxy, moderátorem pátečního bálu bude Libor Bouček a nebude chybět ani půlnoční překvapení.

Ilustrační foto
Kam o víkendu? Na ples ve stylu Velký Gatsby, novoroční Helfštýn nebo Hradišťan

Hanácké bál

Tradičním Hanáckým bálem ožijí v sobotu 28. ledna společenské prostory Regionálního obchodního centra Olomouc. Vyhlášený ples organizuje sdružení obcí mikroregionu Království, začátek je v 19 hodin a program na obou pódiích je doslova nabitý.

Vystoupí například hanácká dechovka Věrovanka, skupina Bene se zpěvačkou Hanou Vyroubalovou nebo cimbálovka Záletníci. Na bále se představí také soubory Haná, Cholinka, Majetínek, Trnka, Týnečáci a Olešnica nebo mužský sbor Rovina.

Hostem Hanáckého bálu je valašská folklorní pěvkyně Zuzana Šuláková. Pořadatelé zvou na tradiční hanácké koláčky, štamprličku na uvítanou, zabijačkové a tvarůžkové speciality. Počítají také s bohatou tombolou a „živými“ hlavními cenami.

Krampus průvod vánoční Olomoucí, 17. prosince 2022, Olomouc.
Povedly se olomoucké Vánoční trhy? Veleúspěch Krampusů, už jsou plány na příští

Ve velkém stylu opět proběhne v pátek 10. února už desátý ročník vyhlášeného Omega olomouckého plesu. Slavnostní zahájení bálu a otevření rautu se uskuteční ve 20 hodin v hotelu NH Collection, vstup do sálu Evropa bude možný už v 19 hodin.

V 21 hodin vystoupí zpěvačka Helena Vondráčková a Charlie Band. O hodinu později se představí slovenská hvězda Kristína a po půlnoci německý zpěvák žánru italo disco Fancy. Celým večerem bude provázet herečka a moderátorka Tereza Kostková. Kromě bohatého programu pořadatelé lákají také na zážitkovou gastronomii.

Ples mezi květy a univerzitní bál

Na sobotu 11. února se připravuje oblíbený Ples mezi květy, který pořádá Výstaviště Flora Olomouc a po dvouleté covidové pauze uspořádá v pátek 17. února reprezentační ples také Univerzita Palackého. Bál proběhne v prostorách hotelu NH Collection v Olomouci.

Návštěvníci se mohou těšit na kapelu Moondance Orchestra Martina Kumžáka se sólisty Dashou, Naďou Wepperovou, Dušanem Kollárem a Michalem Cermanem.