Tématem jedné z největších plesových akcí je právě postava slavného britského agenta 007. 

Tentokrát se do prostor kongresového hotelu NH dostane zhruba tisíc lidí, vloni jich bylo přibližně osm set.

Do předprodeje půjde mezi pěti sty padesáti a šesti sty vstupenek.

„Právě nízký počet lístků, které se dostaly do předprodeje a tím pádem i k veřejnosti, byl v posledních letech velmi kritizovaný. Nyní je kvůli rozšíření kapacity hotelu možné nabídnout zájemcům z řad veřejnosti více vstupenek," sdělil Martin Novotný, olomoucký primátor.

V minulosti se na městský ples dostali hlavně zástupci sponzorů, kteří slavnost z většiny dotují. Samotné město se i letos podílí částkou 200 tisíc korun.

„V tuto chvíli se rozpočet akce teprve ladí. Většinou se ale v součtu pohybujeme kolem milionu korun," uvedl Josef Kořenek z pořadatelské agentury Petarda Production.

Cena vstupenky je oproti minulému ročníku nižší, jedna bude stát 599 korun.

Prodej začne 13. prosince od 12 hodin v Informačním centru v podloubí radnice a v sídle pořadatelské agentury Petarda Production na ulici Purkrabská 7. 

ABBA i soutěž v páce

A co že na návštěvníky bondovského plesu vlastně čeká?

K tanci zahrají například sestavy jako je Johann Strauss Orchestr, Rock & Roll Band Marcela Woodmana, revivalové skupiny ABBA CZ a Pangea – The Beatles Revival Band.

Na pódiu vystoupí Eva Pilarová, Heidi Janků a večer vyvrcholí vystoupením Hany Zagorové.

Aby dostálo téma plesu svého, budou na programu například soutěže o nejrychlejší nabití revolveru, páka, či výuka tance na bondovské hity.

Nebude chybět ani slavný agentův vůz značky Aston Martin nebo Casino Royal.

„Co se týká autorských práv, tak máme vše domluvené s anglickou produkcí. Bude připravena také řada překvapení v podobě nejrůznějších předmětů spojených s postavou agenta 007. Detaily ale neprozradím," nastínil Kořenek z Petarda Production. V

ečer bude provázet moderátor a herec Petr Vondráček, kterého agentura oslovila kvůli podobnosti s Jamesem Bondem.

Část výtěžku z plesu je opět věnovaná na charitativní účely, tentokrát organizacím Nadační fond ADIUVARE a SPOLU Olomouc.