Suverénním rekordmanem nejen letošního roku se hned v závěru ledna stal šestadvacetiletý muž z Uničova, který byl ve Wurmově ulici nalezen ve stavu takzvaně pod obraz. Hlídka městské policie jej převezla na záchytnou stanici, kde mu bylo zjištěno 5,78 promile alkoholu v dechu. Touto hodnotou „pokořil“ dosavadní rekord ze srpna 2017, který dosahoval 5,04 promile.

Divokou ranní jízdu zažili na konci dubna cestující v jedné z olomouckých tramvají. Hlídka byla do Jeremenkovy ulice vyslána kvůli nestandardnímu chování dvou žen. Poté, co jedna z cestujících v tramvaji otevřela okénko, je jiná vzápětí zavřela, protože jí byla zima.

„To však první ženu rozčílilo a dotyčnou napadla tak, že ji kousla do prstu a vytrhla chomáč vlasů. Strážníci napadenou převezli do fakultní nemocnice,“ popsal mluvčí městské policie Petr Čunderle s tím, že případ měl dohru v přestupkovém řízení.

Začátkem srpna strážníky provádějící kontrolu venkovního areálu plaveckého stadionu nepříjemně překvapil muž, který se proti nim rozběhl s dětskou vodní pistolí a „osvěžil“ je plnou dávkou. Pobaveně se přitom smál a když policisté začali nevyžádanou sprchu řešit, choval se neurvale a neustále opakoval slova o policejní šikaně.

„Zřejmě mu vadilo, že na jeho účet v evidenci přestupků přibude další záznam k současným více než dvaceti. Případem se pak zabýval správní orgán kvůli podezření ze spáchání přestupku znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci,“ upřesnil Petr Čunderle.

Odchyt plyšového tygra

V polovině srpna se strážníci snažili zachránit pejska, který ve Stiborově ulici vyskočil z okna bytu na stříšku nad vchodem do domu. Protože ale na místě nebyl k dispozici žádný žebřík, přivolali na pomoc profesionální hasiče a společně s nimi pak „skokana“ dostali na zem a v pořádku jej předali majitelce s doporučením, aby si doma lépe zabezpečila okna.

Pejska, který vyskočil z okna bytu na stříšku vchodu do panelového domu, olomoučtí strážníci zachraňovali ve spolupráci s profesionálními hasiči.Pejska, který vyskočil z okna bytu na stříšku vchodu do panelového domu, olomoučtí strážníci zachraňovali ve spolupráci s profesionálními hasiči.Zdroj: MP Olomouc

Na opilce ležícího v trávě v Rokycanově ulici upozornil olomoucké strážníky v polovině října po druhé hodině v noci všímavý spoluobčan. Poté, co strážníci dorazili na místo, nestačili se divit.

„K našemu překvapení se v křoví nenacházel člověk, ale ležící tygr, který si strážníky nedůvěřivě prohlížel. Nejednalo o však o živou šelmu, nýbrž o plyšovou napodobeninu a s tou jsme si bez problému poradili,“ poznamenal mluvčí městské policie.

Místo opilce válejícího se v křoví strážníci na místě nalezli plyšového tygra.Místo opilce válejícího se v křoví strážníci na místě nalezli plyšového tygra.Zdroj: MP Olomouc

Kvůli rušení nočního klidu a hlasité hudbě vyjížděla na konci října přesně o půlnoci hlídka do olomoucké městské části Holice a kontaktovala tam obyvatele domu, ze kterého se hluk ozýval.

„Dveře otevřel senior a strážníkům řekl, že v domě cvičil hru na bubny. Na místě pak bylo vše vyřešeno domluvou. Dotyčnému jsme doporučili, aby si na trénink s hudební aparaturou vybral vhodnější dobu. Jeho okolí pak mohlo nerušeně pokračovat v klidném spánku,“ vzpomněl na jeden z případů Petr Čunderle.

V podprsence na trhy

Začátkem listopadu si na pomoc přivolali strážníky zdravotníci ze stomatologické ordinace v centru města. Do dveří kopala agresivní žena a dožadovala se vstupu po pracovní době.

„Důvodem byla vypadlá provizorní výplň v zubu, který jí tam měli téhož dne opravovat. V rozčílení kopla také do zdi a způsobila škodu na malbě v čekárně. Po vyčíslení škody se přestupkem proti majetku zabýval správní orgán,“ sdělil mluvčí městské policie.

Zpestřit kulturní program na Horním náměstí se v prosinci nečekaně rozhodla jedna z podnapilých návštěvnic vyhlášených olomouckých vánočních trhů. Na pódiu vyhrazeném pro účinkující umělce tančila svlečená do podprsenky.

„Hlídka její kulturně taneční vystoupení ukončila a odvedla ji z pódia dolů. Tam se oblékla a protože nebyl nutný převod na záchytku, doporučili jí strážníci pro příště se takto realizovat spíše v soukromí. Žena z Moravskoslezského kraje pak v pořádku odešla směrem k hotelu, kde měla být ubytována,“ popsal Petr Čunderle.