„Máme z čeho vybírat. Po zveřejnění výzvy, že vánoční strom nám může nabízet i veřejnost, lidé zaslali dalších pět nabídek,“ řekla mluvčí magistrátu Radka Štědrá.

Její kolegové nyní objíždí konkrétní jehličnany a rozhodují se, který z nich ozdobí Horní náměstí. Jasno by mělo být v první polovině příštího týdne.

„Město pouze vybírá strom a vyřizuje veškerá nutná povolení. Skácení, převoz a výzdobu stromu i obou náměstí zajišťují organizátoři trhů,“ prozradila Štědrá a zároveň poukázala na probíhající soutěž s názvem Pojmenujte vánoční strom.


Zájemci mohou do 19. listopadu na adresu Magistrát města Olomouce - oddělení kultury, Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc zasílat výtvarně zpracované návrhy se jmény vánočních stromů. Na druhou stranu je nutné připsat kontaktní údaje. Letošní jméno tohoto symbolu Vánoc bude prozrazeno těsně před jeho rozsvícením, majitele vítězného návrhu ocení primátor města Miroslav Žbánek.

Vánoční jarmark pořádá spolek Kulturní Olomouc. Tradiční městečko ze stánků s vánočním zbožím, kulinářskými specialitami a punčem vyroste na Horním i Dolním náměstí. Chybět nebude bohatý kulturní program, betlém, ledové kluziště a zábava pro děti.