Jestli v přízemních prostorách opět nabídne gastronomické služby, zatím nepotvrdil.

„Jednání pokročila poměrně daleko a jsme blízko podpisu smlouvy," sdělil podnikatel.

„Nerad bych zatím zveřejňoval budoucího nájemníka," reagoval Pavel Binar s odkazem na polovinu října, kdy by podle něj mělo být jasno.

„Pokud se s tímto nájemníkem skutečně dohodneme," podotkl.

S ohledem na probíhající jednání zatím nechtěl uvést ani oblast, v níž potenciální nájemce podniká. „Ne, to zatím nelze," řekl pouze.

McDonald´s se ze Salmova paláce v centru Olomouce vystěhoval koncem září 2015

Na Horní náměstí v Olomouci si už na BigMac nezajdete. Foto: DENÍK/Michal Kovář

Zavření prý neplánovali

Americký řetězec podle majitele paláce neskončil v Salmově paláci proto, že by se změnily podmínky nájmu. Ty byly dlouhodobě stejné.

Uzavření pobočky ani neplánoval, když v Olomouci otevíral třetí výrobnu hamburgerů. Odchod z centra podle všeho souvisí s postupným odlivem lidí z Horního náměstí.

Provozovna má výměru 402 metry čtvereční a vlastník může měsíčně chtít i 200 tisíc korun. Prostory je možné využívat jako restauraci, kavárnu nebo obchod.

Pavel Binar koupil palác v roce 2006 od města. Zaplatil 51 milionů korun. Do generální opravy se pustil o pět let později.

Otevření amerického řetězce v barokní památce vyvolalo před dvaceti lety v Olomouci polemiku. Záměr radnice se nelíbil památkářům, kteří si tehdy představovali důstojnější využití objektu.

PSALI JSME: McDonald's zavřel i úbytek klientely v centru