Program je určený pro rodiny s dětmi a šikuly v kuchyni, kteří sem mohou přinést své vlastnoručně vyrobené medové dobroty.

„Svou nabídku představí včelaři a medaři a k vidění bude včelařská výstava plná historických i současných exponátů včelařských pomůcek. Budou se zde vyrábět také svíčky,“ uvedl Michal Bartoš, ředitel Sluňákova.

Příchozí si dále mohou vyzkoušet stáčení medu, který si pak mohou zakoupit.

„Návštěvníci uvidí i živé včely a práci s nimi, na programu je i exkurze do úlu,“ podotkl dále Bartoš.

Návštěvníci, kteří donesou do Sluňákova nějaké domácí produkty z medu, se zde mohou podělit s ostatními o recepty.

„Kdo přinese jakékoliv medové dobroty pro ostatní, podpoří tím samotný Sluňákov. Pokud lidé dají své kulinářské výtvory k dalšímu prodeji, nemusí platit vstupné, které činí pro jednotlivce třicet koruna šedesát korun pro rodiny. Těšíme se na recepty medových pochoutek, které nabídneme ostatním účastníkům Medového dne,“ usmál se ředitel Sluňákova.

Poloha centra navíc přímo vybízí k výletu do Litovelského Pomoraví. Za zvláštní příplatek je připravená i dobrodružná stezka na Loveckou chatu.

Lákadlem na Lovecké chatě je jízda na koních či raftech, chytání ryb, westernové závody, zvěřinové dobroty na medu či zoo park.

V samotném Sluňákově pak na příchozí čekají kromě medových dobrot také mateří kašička, speciální kosmetika a nebude chybět ani lahodná medovina.

Čtyřikrát před návštěvníky vystoupí hranický divadelní soubor Štěk, který si pro malé i odrostlejší diváky připravil pohádku Honzo, uděláš to postaru.

Představení budou v 11., 12., 13. a 14. hodin.

Hravá stanoviště pro děti jsou připravená od desíti do šestnácti hodin. Do pěti, do pěti – jak zní známá hláška z písničky z večerníkového seriálu O včelích medvídcích – by měli zůstat na Sluňákově ti, které v uvedený čas potěší koncert seskupení Kumbala.

Hrají pestrý taneční etnobeat čerpající inspiraci z africké, arabské či balkánsko-židovské hudby. Za koncert se vstupné neplatí a je zakončením Medového dne.