„Je to bezvadná akce. Kluci nás pěkně přivítali v krojích a budou písničky Karla Gotta. Už se těšíme!“ svěřily se paní Ludmila a Jiřina poté, co si u stolu připily aperitivem.

Každá z příchozích žen a dívek dostala u vstupu do sálu karafiát. „Je to tradiční kytička k MDŽ. Dříve nic jiného nebylo a dámy si ji přály,“ usmíval se místostarosta Pavel Samek, který oblékl kroj a staral se, aby se oslavenkyně dobře bavily.

Na Rockovém plese v Jesenci vystoupily legendární regionální kapely. 4.3. 2023
VIDEO: Legendární Calibos to rozjel na plese, takto pařili rockeři v oblecích

Hlubočky se rozhodly „vzkřísit“ MDŽ v roce 2016 poté, co v obci byla po podobné akci poptávka.

„Ženy vzpomínaly, chtěly se pobavit, povykládat. Vidíte, že převažuje starší generace, která nemá mnoho příležitostí, kde se potkat. Šli jsme do toho a odezva byla velká. I dnes je plno, museli jsme přidávat stoly,“ popisovala starostka Eva Hasníková.

Když spustil Karel Gott revival Morava, hned bylo v kole několik párů. Starší dámy si s chutí zazpívaly známé šlágry v roce 2019 zesnulé největší hvězdy české populární hudby.

Na oslavu MDŽ nechala obec napéct zákusky. Na 250 věnečků.

„Vypadá to krásně. Aperitiv jsem si nedala, mám vysoký tlak, ale zákusek si neodepřu,“ usmívala se jedna z účastnic, když organizátoři roznášeli v sále nadýchaný dezert.

Miloš Zeman při první prezidentské návštěvě v Olomouckém kraji v březnu 2014 (vlevo) a při poslední v září 2018 (vpravo).
Zemanovy spanilé jízdy na Olomoucko: zabijačka o půstu i ABBA. Takto to vypadalo

S dopravou do kulturního domu a zpět domů si nikdo nemusel dělat starosti. Obec zajistila rozvoz autobusem. I ten byl zadarmo.

„Jsme dlouhá obec – 16 kilometrů,“ podotkla starostka.

Náklady na oslavu MDŽ v Hlubočkách se podle místostarosty pohybují kolem 20 tisíc korun. „Víc to nebude. Za tu radost, kterou ženám uděláme, to přece stojí,“ dodal Pavel Samek.