Nynější vlastník hledá kupce prostřednictvím realitní kanceláře. „Má zájem prodat celý objekt najednou, ne po částech,“ potvrdila makléřka Tamara Skyvová z realitní kanceláře Dachi. Naznačila, že s cenou by mohla jít mírně dolů.

„Základní cena k jednání by se zvýšila pouze v případě, že by se našli dva zájemci, kteří by mezi sebou soupeřili. To se nestalo,“ řekla Skyvová. Dům, který má kromě obchodních prostor i dva velké byty, se nedaří prodat už dva měsíce. Přitom není zatížen žádným věcným břemenem.

Masné krámy koupila v roce 2000 v dražbě firma vietnamského obchodníka Phama Thanha Longa a jeho společníků za patnáct milionů korun. Zchátralý dům během dvou let opravila za zhruba třicet milionů.

Ovšem památkáři kritizovali necitlivý přístup k úpravám a hrozili novému vlastníkovi pokutou ve výši desítek tisíc korun. „Pokud si vzpomínám, tak to vrátil do původního stavu. Jestli mu pak byla ještě vyměřena pokuta, si už nevzpomínám,“ uvedla vedoucí olomouckého stavebního úřadu Eva Hyravá.

Historický objekt ze 16. století, v němž kdysi sídlilo první olomoucké divadlo, sloužil postupně jako masné krámy či velkosklad národního podniku Technomat. Po politických změnách v roce 1989 se o dům začali zajímat potomci poškozených řezníků, ale soud jejich nároky zamítl.

V roce 2000 získala dům firma vietnamských společníků Mc. Duke, která zde po rozsáhlých opravách zřídila tržnici a bistro.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika