Cinklo to po pěti letech. "Posiluji delší dobu, ale pořádně jsem začala tak od roku 2017. Soutěžím v kategorii Wellness fitness a letos jsem se poprvé v kategorii Wellness Fitness dostala na bednu. Předtím jsem dvakrát získala pouze brambory za čtvrtá místa," směje se Martina Long, čerstvá držitelka bronzových medailí z Mistrovství Moravy a Slezska a Mistrovství České republiky.

"Začínala jsem jako bodyfitnesska, což je kategorie, kde se klade důraz na osvalení horní části těla. Získala jsem nějaké úspěchy v podobě prvních a druhých míst na kondičních závodech. Byla jsem i mistryní Moravy a Slezska a na republice byla čtvrtá. Pak jsem měla menší pauzu a znovu začala závodit v roce 2021," dodává prostějovská rodačka.

Češka Amélie Konšelová se v 16 letech stala celosvětovou vítězkou prestižní soutěže Elite Model Look 2021. Její cesta do finále začala castingem v Olomouci.
Z olomoucké Šantovky na světová mola. Amélie ovládla Elite Model Look

Vánoční restart přinesl ovoce.

"Rozhodnutí se mi v hlavě zrodilo někdy okolo Vánoc. Oslovila jsem svého bývalého trenéra Honzu Cahu z Brna a od ledna spolu znovu trénujeme. Zvolili jsme kategorii Wellness fitness, která je pro mě fyzicky dispozičně lepší. Z mého pohledu je i více ženštější, což mi vyhovuje," komentuje charismatická blondýnka s tím, že v nové kategorii není kladen takový důraz na horní část těla, ale více na spodní.

Ke sportu má blízko od malička.

"Dělala jsem gymnastiku, latinsko americké tance a ke kulturistice jsem přišla při mém pobytu v zahraničí. Několik let jsem žila v Karibiku a posilování jsem se začala více věnovat," říká čtyřicetiletá matka osmiletého syna a se smíchem doplňuje: "Myslím si, že mám velký antitalent na míčové hry. Nejde prakticky žádný sport, kde se vyskytuje něco kulatého."

V Praze čeká evropská konkurence. "Koná se tam Mr. Universe a budu závodit v kategorii Wellness Fitness Masters, kde jsou starší ženy. Bude to v Hotelu Hilton a čeká se velká účast z celé Evropy," vzhlíží k nejbližšímu víkendu Martina Long, která se připravuje v centru Infitness Prostějov a reprezentuje své rodné město.

MARTINA LONG

Prostějovská fitneska Martina Long na soutěžním pódiuProstějovská fitneska Martina Long na soutěžním pódiuZdroj: Josef Adlt, se svolenímKategorie: Welness Fitness

Závodní klub: Extrifit

Trenér: Mgr. Jan Caha

Fitness centrum: Infitness Prostějov

Úspěchy: 3. místo - 16.4. 2022 Mistrovství Moravy a Slezska - Ostrava, kategorie Wellness fitness
3. místo - 23.4. 2022 Mistrovství České republiky – Kunovice, kategorie Wellness fitness Masters