Čekal jste takový výsledek?
Jsem mile překvapen. Samozřejmě jsme dělali vše proto, abychom s naším volebním programem obstály. Výsledky ukazují, že lidé jej přijali. Čeká nás však ještě druhé kolo. Celý týden se budeme maximálně věnovat volební kampani, abychom dodali voličům informace, podle kterých se budou rozhodovat.

Co vlastně podle vás na voliče hlavně zapůsobilo? Důraz na celostátní témata v kampani, nebo vaše osoba?
Práce senátora souvisí především s legislativou. Senátoři posuzují zákony, které přijdou z Poslanecké sněmovny a ty pak mají celostátní působnost. Proto je dobře, že jsme zmiňovali sazbu DPH či asociální zákoník práce. Voliči si uvědomili, že je potřeba mít vyvážený stav mezi dolní a horní komorou. Že není účelné a správné, aby jeden politický proud obsadil obě komory.

V prvním kole jste zvítězil, nicméně součet hlasů, které získali pravicoví protikandidáti, je vysoký. Máte signály, že vás veřejně podpoří některý z neúspěšných kandidátů?
Myslím, že především je potřeba prezentovat tyto volby jako soupeření pravicového a levicového pohledu na reálný život. Samozřejmě budu rád za každý hlas, který bude slyšet na moji „osobní“ politiku a je otázkou voličů, jak se rozhodnou.

Co uděláte v průběhu dalšího týdne pro to, abyste strhl vítězství na svoji stranu?
Budeme pokračovat ve stejné kampani jako v prvním kole. Lidé jsou mnohdy desinformováni médii a nemají přesné informace. Mým záměrem je, aby tyto informace dostali a mohli se rozhodnout.

Co říkáte na svého soupeře ve druhém kole. Je to silný hráč?
Je to stávající senátor, který dostal také výrazný podíl hlasů. Nicméně věřím, že náš tým ve druhém kole zvítězí.

Očekáváte těsné, nebo výrazné vítězství?
O tom rozhodnou voliči.

A váš odhad?
Dnes by bylo čirou spekulací bavit se o rozdílu procent. Vítězství je jen jedno: máte víc než soupeř. Já věřím, že toho dosáhneme.

Jste definitivně rozhodnutý pokračovat v případě zvolení i ve funkci hejtmana?
Na tuto otázku odpovídám pořád stejně. Nejsem sběračem funkcí. Kandidaturu jsem přijal, protože jsem bytostně přesvědčen, že nejvyšší politický reprezentant Kraje má být v tomto orgánu tak, aby zastupoval kraj – protože zákony se týkají občanů v krajích. Říkám jedním dechem, že do Senátu nekandiduji proto, abych si zvýšil životní úroveň. Deklaroval jsem nesčetněkrát, že jakékoli finanční požitky spojené s funkcí senátora budu věnovat na sociální, charitní a veřejně prospěšnou činnost.