Letos si oblíbený filmový stánek připomíná už pětaosmdesátileté výročí.

Na co se diváci mohou těšit, popsala v rozhovoru pro regionální Deník manažerka kina Metropol Zuzana Krylová.

Velký zájem je o divadelní představení, mohou se diváci těšit na ně i letos?
Zájem o představení roste každým rokem. Troufnu si říct, že osmdesát procent představení máme vyprodaných a velmi nás to těší, že se k nám lidé naučili chodit. Podle ohlasů, které máme, se u nás cítí dobře, pohodlně.

Jaká jména jste na Hanou přilákali?
Diváci se můžou těšit například na herce Michala Dlouhého, který k nám přijede poprvé, pak v únoru na Chantal Poullain s Martinem Kraus. Tady ještě několik vstupenek je, ale například představení Úča musí pryč s Lindou Rybovou a Davidem Prachařem, to je už téměř vyprodané. Zájem je opravdu velký a je potřeba sledovat stránky Metropolu a lístky si zavčas koupit. Stalo se pravidlem, že dobrá představení jsou do měsíce vyprodaná.

Za kouření už padají pokuty. Hygienici se pustili i do "kuřáckých klubů"
Olomoucké muzeum v upoutávce na film Miroslava Krobota Kvarteto
Krobotovo olomoucké Kvarteto má osm nominací na Lva


Nenabízíte ale jen divadlo. O co je ještě velký zájem?
Každý měsíc to jsou dvě až tři divadelní představení, jeden až dva koncerty a diashow. Ty jsou teď velmi oblíbené. Nově k nám na konci ledna přijede Radek Jaroš se svým vyprávěním a zážitcích z Himálaje. Stálicí je pan Kolbaba a nově začal jezdit i Ladislav Zibura.

Když bychom nalákali na hudbu…
Z koncertů letos chystáme vystoupení Dalibora Jandy, který slaví v březnu 65 let, v dubnu přijede skupina Olympic. Tady už je půlka sálu pryč, takže kdo je má rád, měl by si pospíšit. Na podzim pak chystáme překvapení. A nechybí ani tradiční opery. Pokračujeme v přenosech z newyorské Metropolitní opery. Jsme v plné sezoně.

Letos si kino Metropol připomíná kulaté výročí. Chystáte oslavy?
Před pěti lety jsme slavili osmdesátiny a všechno jsme nachystali do jednoho dne. Letos, kdy slavíme osmdesáté páté jubileum, jsme si řekli, že bychom oslavy chtěli připravit trochu jinak, budou se jako kinofilm točit po celý rok. Hlavní termín je tak sice v květnu, ale program bude během celého roku a vyvrcholení chystáme na podzim.

Olomoucký Bufet Centrum v roce1986
Centrum, Stopka, Opera... Kde se v Olomouci jedlo "na stojáka"


A když už jsme u kina jako takového, nesmíme zapomenout na filmy…
V únoru chystáme přehlídku severského filmu Scandi 2018. Bude běžet od 1. do 4. února, ve čtyřech dnech divákům nabídneme devět filmů. Jeden bude patřit i dětem, což bude od Nesba Doktor Proktor a prdící prášek. K připomínce stých narozenin Ingmara Bergmana promítneme filmy Persona a Mlčení a pak taky současnou severskou kinematografii, především z Dánska. Během roku pak na téměř každý měsíc vychází jeden festival. V březnu Jeden svět, v dubnu tradičně AFO a jednáme i o FebioFestu.

Mění se chuť diváků, co je nejvíc baví?
U nás v kině táhnou především české filmy. Ty vyprodávají sál pravidelně. A pak právě i ty ze severské produkce.

Olomoucký kraj a okresní města - výsledky 2. kola prezidentských voleb
Olomouc ční jako Drahošův ostrov v Zemanově oceánu