Tak to chodí v olomouckém obchodě s originálním oblečením a doplňky Flop Shopu, ve kterém vás s úsměvem přivítá jeho majitelka Anna Jílková.

Kromě toho, že dívkám a ženám zprostředkovává zcela jedinečné kousky oblečení, šperků, kabelek a dalších doplňků, napadlo ji, že by kabelkou mohla přispět i do charitativního Kabelkového veletrhu Deníku a přidat mu trochu na originalitě.

„Bez kabelky se neobejde žádná žena a pokud má trochu výstřednější vkus, jistě se jí bude taška líbit. Jde přece především o to vybrat si doplněk, se kterým se cítíme příjemně a zároveň pomoci dětem," říká majitelka Flop Shopu Anna Jílková.

A v jejím obchodě jsou takových doplňků stovky.

„Ženy mají rády například různé náušnice, brože a šperky se zvířátky, ale prodávám třeba i retro věci. Nyní se například vrací éra síťovek, které jsou z recyklovaných materiálů, různobarevné kabelky z koženky a nikdy neomrzí ani velké plátěné tašky s potiskem. Jsou moderní, praktické, levné a vejde se do nich téměř všechno," vysvětluje Anna Jílková.

Stoprocentně ruční výroba

Vše, na co ve Flop Shopu nakupující narazí, je na sto procent autorské a ručně vyrobené a každý kus je svým způsobem jedinečný.

„Jsou zde výrobky od českých i slovenských autorů s různým podílem ruční práce. Například oblečení je asi od osmi designérek a švadlen. Některé ušijí za měsíc třeba dvě sukně a přinesou je, jiné tvoří aktivněji," popisuje Anna Jílková.

A jaké vzory na oblečení a doplňcích jsou ve Flop Shopu v kurzu?

„Proužky a kolečka z módy asi nikdy nevyjdou. Hodně oblíbené jsou všechny věci, na kterých je silueta Audrey Hepburn s dlouhou špičkou nebo také věci s obrázkem Marilyn Monroe. Sama tomu nerozumím, ale ať jsou na tričku, kabelce či náušnicích, okamžitě je vše vyprodané," líčí s úsměvem na závěr majitelka obchodu s designovým oblečením Anna Jílková, která se zapojila do Kabelkového veletrhu Deníku.